Dr Ewa Kaniowska wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) ogłosiła, że tegoroczny Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging odbędzie się w dniach 2-4 lipca w Warszawie. Konferencja ma być ważnym spotkaniem naukowym i jednocześnie długo oczekiwanym wydarzeniem towarzyskim
Jak informuje dr Ewa Kaniowska, Stowarzyszenie planuje zorganizować trzydniową konferencję w dniach 2-4 lipca, wykorzystując tę samą lokalizację, co w ostatnich latach, czyli hotel Double Tree by Hilton w Warszawie. Planowane są modyfikacje w organizacji wydarzenia w stosunku do poprzednich lat.
– Wykłady merytoryczne będą przeplatane wystąpieniami sponsorowanymi. Osoby, które są wykładowcami będą moderatorami sesji, co ułatwi dyskusję i wymianę doświadczeń – zaznacza wiceprezes SLDE. – Program będzie tak ustawiony, żeby można było uczestniczyć zarówno w wykładach, jak i w warsztatach firmowych. Postaramy się, żeby ciekawe aktywności nie pokrywały się – mówi. Według niej kongres będzie ważnym wydarzeniem naukowym. – Jak również będzie naszym, środowiskowym spotkaniem towarzyskim. Czekamy na uczestników.
Będą case study, prawo i sesja anti-aging
Dr Ewa Kaniowska zapowiada powrót do formuły prezentowania konkretnych przypadków. Jej zdaniem tego typu dzielenie się praktyczną wiedzą gabinetową jest dla lekarzy dermatologów estetycznych bardzo ważne.
– Liczba powikłań wzrasta i biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zabiegów będzie ich coraz więcej – uważa doktor. Zachęca lekarzy do dzielenia się swoimi doświadczeniami. – Zapraszam do zgłaszania do Stowarzyszenia propozycji trzyminutowych wystąpień – mówi.
Prezentacja case study ma zawierać opis problemu, informację o postępowaniu oraz prezentację wyników leczenia. – Nie tylko wyników satysfakcjonujących, ale też tych mniej doskonałych. Dzięki tego rodzaju prezentacjom uczymy się – podkreśla dr Ewa Kaniowska.
Jak zapowiada planowany na lipiec br. kongres będzie solidnym źródłem wiedzy. SLDE zaprasza doświadczonych wykładowców, którzy przedstawią wieloletnie doświadczenia pracy z różnymi preparatami i technologiami. Nie zabraknie sesji medycyny anti-aging. Będą też zagadnienia prawne.
Przełożony z powodu pandemii
Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging od ponad 20 lat odbywał się w marcu w Warszawie. Już wcześniej informowaliśmy w portalu rynekesteyczny.pl, że zostanie przełożony na późniejszy termin. Powód przełożenia kongresu, który co roku gromadził około 1 tys. lekarzy zainteresowanych dermatologią estetyczną jest oczywisty.
Jak tłumaczyła nam doktor Kinga Nicer, wiceprezes SLDE, z przyczyn epidemiologicznych nie było szans, żeby odbył się on na początku marca. – W szczególności biorąc pod uwagę to, co było zeszłym roku – dodała.
Przypomnijmy, że XXI Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, organizowany przez SLDE w 2020 r., rozpoczął się 6 marca i trwał do 8 marca. Odbywał się z komplikacjami, związanymi z początkiem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Prezes stowarzyszenia musiała zmierzyć się z bardzo trudną decyzją: czy odwołać konferencję w ostatniej chwili, czy też przeprowadzić, wprowadzając środki ostrożności sanitarnej.
Barbara Walkiewicz-Cyrańska, ówczesna prezes stowarzyszenia, tuż przed konferencją wydała oświadczenie w którym zapewniała, że bezpieczeństwo uczestników kongresu jest jej priorytetem. – Na bieżąco śledzę wszystkie komunikaty wypływające z GIS, WHO oraz Sanepidu w sprawie koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, nie należy ulegać niepotrzebnej panice. Życie toczy się normalnym trybem, można chodzić do sklepów, kin, kościołów, czy na mecze – pisała dermatolog w komunikacie umieszczonym na początku marca 2020 r. na stronie wydarzenia.
Podczas konferencji, w związku z niemożliwością dotarcia części zagranicznych wykładowców oraz rezygnacji z udziału kilku firm, korekcie uległo część planowanych sesji wykładowych oraz odwołane zostały niektóre zajęcia warsztatowe.
Tuż po zakończeniu kongresu – 8 marca, po południu – Główny Inspektor Sanitarny po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, rekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Natomiast 14 marca premier ogłosił w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, który wiązał się z szeregiem restrykcyjnych ograniczeń.
Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE