Na szczęście w obecnych czasach zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przestają być tematem tabu – mówi lek. med. Nina Uszkiewicz, właścicielka Skinfinity w Warszawie. Absolwentka UM w Łodzi zaraz po stażu podyplomowym podjęła pracę na oddziale dermatologicznym w szpitalu wojewódzkim. Obecnie prowadzi własny gabinet w stolicy. W rozmowie dzieli się doświadczeniami w pracy na urządzeniu Xlase Plus od Biotec, które dzięki głowicy Affinity daje możliwość wykonywania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej
– Jakim problemom pacjentek lekarz może zaradzić korzystając z zabiegów laserowych?
– Na szczęście w obecnych czasach zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przestają być tematem tabu. Dzięki zabiegom laserowym możemy „odmłodzić” pochwę poprzez wzmocnienie i napięcie jej tkanek oraz poprawę elastyczności. Doprowadza to m. in. do poprawy satysfakcji przy współżyciu.
Działając laserem na okoliczne tkanki możemy również leczyć np. problem inkontynencji, czyli nietrzymania moczu, który objawia się jego niezamierzonym wypływem w trakcie kichania, śmiechu czy kaszlu.
– Na jakiej zasadzie działa laser w zabiegach ginekologii estetycznej i jaka długość fali laserowej jest – zdaniem pani doktor – optymalna do różnego rodzaju zabiegów?
– Laser działa poprzez bezbolesne tworzenie mikrokanalików w obrębie pochwy, co pobudza jej tkanki do syntezy kolagenu i wytworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu staje się ona mocniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.
Optymalna długość wiązki laserowej przy zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej to moim zdaniem 2940 nm. Taka występuje w laserze typu Er:Yag. Charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody zawartej w tkankach. W porównaniu do innego popularnego w ginekologii estetycznej lasera CO2, zapewnia współczynnik absorpcji 16-krotnie większy, dzięki czemu ma zmniejszoną penetrację od 1 do 3 μm.
Dzięki temu też zredukowane jest ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek. W związku z tym laser Er:Yag gwarantuje mniejszy dyskomfort po zabiegu oraz szybszy czas gojenia.
– Jakie cechy skłoniły doktor do korzystania z technologii laserowej, którą wykonuje Pani zabiegi w swoim gabinecie?
– Przede wszystkim bezpieczeństwo, wysoka skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi, szybki czas rekonwalescencji oraz innowacyjność, ponieważ laser Er:Yag to najnowsza generacja urządzeń medycznych do zastosowania w ginekologii estetycznej. (…)
– Jakie są przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserowych z zakresu ginekologii?
– Przeciwwskazaniem są aktywne choroby ginekologiczne, ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków fotouczulających, brak aktualnej cytologii… (…)
(Cały wywiad dostępny w e-Wydaniu „Rynku estetycznego”)
Chcesz wiedzieć więcej?
Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.
Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA