Prawo i zarządzanie w medycynie estetycznej

II Ogólnopolska Konferencja „Prawo i Zarządzanie w Medycynie Estetycznej” odbędzie się w dniach 19-20 listopada w Lublinie. Prawnicy i eksperci opowiedzą o aktualnych kwestiach związanych z prawem medycznym, zarządzaniem gabinetem, czy higieną pracy. Doświadczeni lekarze podzielą się swoją wiedzą nt. zabiegów

Konferencja organizowana jest przez dr n. med. Dorotę Krzyżanowską-Gernand, jedną z liderek lubelskiego środowiska lekarzy medycyny estetycznej. Wraz z doktorem Andrzejem Ignaciukiem prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, wiceprezesem PTL udało się jej przygotować bardzo atrakcyjny program merytoryczny.

Zaprosiliśmy najlepszych wykładowców – zachęca organizatorka wydarzenia. Poleca udział w warsztatach i szkoleniach praktycznych pod okiem wysokiej klasy specjalistów. Dodaje, że dla uczestników przewidziane zostały też miłe atrakcje i niespodzianki. Konferencja skierowana jest do lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną.

Prawnicy i eksperci

Pierwszy dzień konferencji (19.11) zdominowany będzie przez tematykę związaną z prawem i zarządzaniem w medycynie estetycznej. Jest o czym rozmawiać. Branżę czeka wiele zmian. Jak informowaliśmy w „Rynku estetycznym” od zeszłego roku obowiązują nowe, europejskie przepisy, nazywane MDR (Medical Device Regulation), natomiast w maju b. r. weszła w życie polska ustawa o wyrobach medycznych, implementująca prawo unijne. Jeszcze wcześniej pojawiły się przepisy o ochronie danych osobowych a także obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

Takimi właśnie tematami zajmą się podczas konferencji prawnicy Michał Gajda oraz Aleksandra Powierża i Karolina Podsiadły-Gęsikowska. Adwokat Agnieszka Czerniak opowie o odpowiedzialności lekarza za błąd medyczny w świetle przepisów prawa cywilnego, karnego i odpowiedzialności zawodowej a radca prawny Małgorzata Zienkiewicz przedstawi przegląd orzeczeń sądów w sprawach dotyczących medycyny estetycznej.

Wśród ciekawie zapowiadający się tematów, które pojawią się pierwszego dnia konferencji można wymienić wykład mgr Anny Pałasz, która na to jak zwiększyć komfort i efektywność pracy w gabinecie spojrzy okiem neurobiologa. Interesujące może być też wystąpienie prof. dr hab. Andrzeja Mariusza Fala, prezesa Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego i kierownika Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych CSK MSWiA w Warszawie. Opowie o “bezpieczeństwie oddechowym” w gabinecie lekarza.

Medycyna estetyczna w praktyce

Jeszcze pierwszego dnia konferencji, w sobotę (19.11), w sesji wieczornej znani lekarze praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy różnego rodzaju preparatami. O kwasie polimlekowym opowie m. in. doktor Andrzej Ignaciuk, czy dr n. med. Agnieszka Zwolak. Wykład na temat hydroksyapatytu wapnia wygłosi doktor Ewa Rybicka. Tematem stymulatorów syntezy kolagenu zajmie się dr n. med. Dorota Krzyżanowska-Gernand.

W niedzielę (20.11), drugiego dnia konferencji, pojawi się jeszcze więcej wystąpień dotyczących medycyny estetycznej w tym m. in. komplikacji po zabiegach. Swoją wiedzą na temat powikłań podzielą się m. in. zagraniczni eksperci. O problemach po kwasie hialuronowym powie dr Patrick Huang z Tajwanu a o hialuronidazie, czyli sposobach radzenia sobie z komplikacjami po wypełniaczach, będzie mówiła dr Gloria Trocchi z Włoch.

Sesja popołudniowa w niedzielę będzie poświęcona ciekawym i innowacyjnym procedurom w medycynie estetycznej. Pojawią się kwestie związane z biostymulacją, polinukleotydami, innowacyjnymi nićmi, czy radiofrekwencją frakcyjną. Szczegółowy program i informacje organizacyjne można znaleźć na stronie medvive.pl.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>