Tegoroczny, czternasty już kongres, organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Ant-Aging (PTMEiAA) odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 r. w Warszawie, tradycyjnie już w hotelu Hilton. Będzie to jednocześnie pierwszy Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej.
Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, ze względu na dużą ofertę tematyczną przyciąga co roku lekarzy różnych specjalności, zarówno tych zajmujących się stricte medycyną estetyczną, jak i chirurgią plastyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną oraz także kosmetologią, czy obszarem tzw. medi-spa.
Wydarzenie organizowane jest przez PTMEiAA przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej (z siedzibą w Paryżu) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej. Odbywający się w ciągu trzech październikowych dni Kongres to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży w Polsce, a także w Europie Środkowej i Wschodniej. Magazyn i portal “Rynek Estetyczny” będzie patronem medialnym tego wydarzenia.
– Jak co roku staramy się zaprosić jak najwięcej uczestników i prelegentów z krajów ościennych, ponieważ jesteśmy przekonani, że możemy być w dziedzinie medycyny estetycznej punktem referencyjnym dla Europy Środkowo-Wschodniej – mówi dr Andrzej Ignaciuk wieloletni prezes PTMEiAA
– Tegoroczny czternasty już kongres to będzie również 1. Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej – zdradza nam dr Ignaciuk.
Kluczowe tematy i prelegenci
W ciągu trzech dni wykładów omówione zostaną najważniejsze tematy z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbędzie się dyskusja nt. najczęściej używanych preparatów, w tym toksyny botulinowej i wypełniaczy, biologii i funkcji kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia.
Poruszone zostaną też kwestie redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Innymi punktami kongresu będą wykłady o zastosowaniu laseroterapii, najnowszych urządzeniach w tej dziedzinie oraz technikach usuwania tatuaży. Jak zawsze nie zabraknie też pewnie i kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych metod leczenia oraz sprzętu.
Podczas paneli dyskusyjnych, zorganizowanych w formule tzw. “okrągłych stołów”, specjaliści podejmą próbę stworzenia algorytmów postępowania w dziedzinie medycyny anti-aging. Taka otwarta formuła dyskusji sprawdziła się podczas poprzednich Kongresów.
Pojawią się również wykłady o biostymulacji i regeneracji skóry. Uczestnicy będą mieli też okazję zapoznać się z niezwykle ciekawą tematyką, dotyczącą zabiegów, znajdujących się na styku chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Chodzi tu m. in. o przeszczepianie tłuszczu. Omawiana będzie także anatomia funkcjonalna oraz istota zmian na twarzy, wynikających z procesu starzenia.
Jak co roku na kongresie wystąpi wielu znanych prelegentów, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Swój udział potwierdzili już prof. Leibaschoff, prof. Landau, prof. Marotta, prof. Rzany, prof. Zerbinati, prof. Passi, prof. Longo, prof. Pickett, prof. Hoffman, prof. Tsepakolenko, dr Forte, dr Krulig, dr Ascher, dr Subassi, dr Bartoletti, dr Piovano, dr Lopez, dr de Boulle, dr Iozzo i wielu innych.
Uczestnicy kongresu skorzystają z licznych work-shopów firmowych, podczas których praktycznie zaprezentowane zostaną nowe terapie, produkty i urządzenia.
W tym roku wraca też tradycja organizowania przed i po kongresie kursów dla początkujących i zaawansowanych, w zakresie różnych technik stosowanych w medycynie estetycznej.