“Rynek estetyczny” w EMPIKu

Trochę tłuszczu urodzie nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie. Sprawny chirurg plastyczny za pomocą takiego materiału i małoinwazyjnych zabiegów może zdziałać cuda. O tym jak to możliwe, o fenomenie komórek macierzystych, o specjalnych estetycznych niciach, czy o radzeniu sobie z przebarwieniami opowiadają eksperci w najnowszym wydaniu magazynu medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”, który właśnie pojawił się w EMPIKach.

Lekarze medycyny estetycznej ostrzegają. Warto sprawdzić przed czym. Domyślacie się? Warto też przeczytać wywiad z rektorem uczelni, która kształci kosmetologów. Ponadto na rynku pojawiły się nowe profesjonalne dermokosmetyki, a w USA zarejestrowano filler do radzenia sobie z bliznami potrądzikowymi. W sprawie kosmetyczek w Poznaniu działa prokuratura, natomiast błędy lekarzy z Gdańska bada sąd. To wszystko tematy artykułów najnowszego „Rynku estetycznego”.

Jednak to dopiero początek. Oto jeszcze kilka powodów dla których warto zajrzeć do kwartalnika.

Tluszcz urodzie pomozeTłuszcz urodzie pomoże

Zdaniem ekspertów tłuszcz odpowiednio pobrany od pacjenta, może być doskonałym wypełniaczem, w pełni biokompatybilnym, który na dodatek posiada właściwości biostymulujące, poprawia jakość skóry i jej ukrwienie. Dzięki lipofillingowi możliwe jest odmłodzenie twarzy, czy powiększenie piersi.

Lekarze podkreślają, że można osiągnąć efekty naturalne i trwałe. Pacjentów odstrasza trochę czas trwania zabiegu, konieczność silnego znieczulenia oraz dosyć długi okres rekonwalescencji, szczególnie przy poważniejszych procedurach.

Fenomen komórek macierzystychkomorki macierzyste Mazur

Z doktorem Sławomirem Mazurem, chirurgiem, onkologiem z Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie spotykamy się w jego mały pokoiku w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Lekarz opowiada nam m. in. o wyjątkowych osiągnięciach polskich naukowców i wynikach badań, które jeszcze nie były publikowane.

Nie chcemy popadać w entuzjazm, choć wygląda na to, że są powody – mówi w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” dr Sławomir Mazur. Opowiada m. in. o rezultatach, które jego zdaniem są dowodem na pewnego rodzaju fenomen biologiczny komórek macierzystych, z którym trudno dyskutować.

PrzebarwieniaŚwiatło w walce z przebarwieniami

Dzięki laserom medycznym, a także innym skutecznym metodom można zwalczyć wiele rodzajów przebarwień skóry. Jednak trudno zapobiec ich nawrotom. Na rynek wchodzą nowe, coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia.

Mówiąc o problemie przebarwień, najczęściej myśli się o przebarwieniach hormonalnych u kobiet. – Uważa się, że około 50 proc. pań po 40. roku życia ma przebarwienia większego lub mniejszego stopnia. Jest to problem bardzo powszechny, tak jak łysinie u mężczyzn – mówi dermatolog dr Marcin Ambroziak w rozmowie z “Rynkiem Estetycznym”.

Usta mają wyglądać lepiej, nie inaczejUsta

Okryte złą sławą tzw. “glonojady”, czy “karpie” na twarzach kobiet widywane są na ekranach telewizora, czy w kolorowych pismach. Tymczasem rzeczywiste efekty zabiegu upiększania ust są nieporównywalnie lepsze i nie mają nic wspólnego z obrazkami, które straszą nas w mediach.

To prawda, że nie każda kobieta musi mieć usta piękne jak Angelina Jolie czy Michelle Pfeiffer, jednak z pewnością ten element twarzy nie jest czymś, obok czego można przejść obojętnie. Bądź co bądź usta odgrywają w codziennym życiu bardzo ważną rolę. Przez to, że są symbolem zmysłowości i seksualności, uwagę na nie zwracają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Nic więc dziwnego, że kobieta o ładnej twarzy i dużych oczach nie bywa postrzegana atrakcyjnie, jeśli jej urodę uzupełniają wąskie usta.

Ponieważ usta praktycznie nigdy nie są skryte pod ubraniem, lecz widoczne już na pierwszy rzut oka, kobiety często odczuwają ogromny dyskomfort z powodu nawet drobnych wad tego elementu ciała. Z pomocą przychodzi im medycyna estetyczna.

Dieta AntiAgingDieta Anti-Aging

O żywieniowych pułapkach oraz sposobach na utrzymanie dobrej formy i wyglądu dzięki diecie opowiada w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” dr Edyta Adamczyk-Kutera ze stołecznej Kliniki Medycyny Urody. Jej zdaniem np. warto sprawdzić, jakie produkty żywnościowe mogą nam niesłużyć. Wystraczy wykonać prosty test, który jest bardzo dobrym narzędziem badawczym.

Daje nam możliwość obserwowania nadwrażliwości na fruktozę, na laktozę, która często współistnieje razem z nietolerancją fruktozy, oraz na histaminę. Taki test jest bardzo prosty do przeprowadzenia, ponieważ wykonuje się go z krwi. Jego wyniki mogą nam wskazać jakie produkty mają prozapalny wpływ na nasz organizm – mówi dr Adamczyk-Kutera w wywiadzie dla “Rynku estetycznego”.

Jakie prawa mają lekarze, kosmetolodzy i pacjenci?Wywiad prawo

Powinniśmy zastanowić się, jakie mechanizmy stworzyć, aby zarówno kosmetyczka, kosmetolog, jak i ich klient czuli się bezpieczni i chronieni przez prawo na wypadek zdarzenia, które spowodowało szkodę – mówi w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” dr n. praw. Anna Płatkowska, radca prawny z kancelarii MedicusLex, specjalizująca się w prawie cywilnym medycznym, a także w zakresie praw pacjenta.

Jej zdaniem należy racjonalnie poszukiwać konsensusu w rozwiązaniach i interpretacjach prawnych, a nie generować konflikty środowiskowe pomiędzy lekarzami medycyny estetycznej, kosmetologami i kosmetyczkami.

Okladka 201503Prenumerata i EMPIK

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie w najnowszym numerze magazynu medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”.

Zapraszamy do PRENUMERATY

lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>