To konferencja dla osób, które interesują się wiarygodnymi informacjami nt. metod biostymulacyjnych w medycynie estetycznej, dermatologii, ginekologii, chirurgii plastycznej. 8 marca w Centrum Nauki Kopernik wystąpią zarówno polscy, jak i zagraniczni naukowcy i eksperci
Konferencja o trafnej nazwie “BioBridge” odbędzie się 8 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi doniesieniami i najnowszymi wynikami badań klinicznych, dotyczących zastosowania metod biostymulacyjnych w tym przede wszystkim osocza bogatopłytkowego (Platalet Rich Plasma – PRP). Prezentowane będą też interesujące case study ze świata PRP.
Wyjątkowi prelegenci
Warto podkreślić, że podczas sympozjum wystąpi m.in.: dr Ghislaine Belini – specjalista dermatolog sprawująca funkcję wiceprzewodniczącej Francuskiej Federacji Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (FSMEA) oraz Wiceprzewodniczącej Szwajcarskiego Towarzystwa Anti-Aging i Medycyny Estetycznej. Pojawi się też dr Barbara Hersant – chirurg plastyczny, specjalizująca się w chirurgii rekonstrukcyjnej, estetycznej i szczękowo-twarzowej, pełniąca funkcję dyrektora w DUMEG (Diplome Universitaire de Medicine Esthetique Genitale).
Swój udział z wystąpieniem na temat komórek macierzystych zapowiedział też znakomity polski ekspert, pionier w dziedzinie badań nad tym zagadnieniem prof. Zygmunt Pojda, kierownik Zakładu Medycyny Regeneracyjnej stołecznego Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wykład zatytułował: “Komórki macierzyste – obietnica wciąż sprawdzana”. Taki tytuł miał też wywiad z prof. Pojdą, który ukazał się pod koniec zeszłego roku w magazynie “Rynek estetyczny”.
Jak tłumaczył nam wówczas profesor mezenchymalne komórki macierzyste, chociażby takie, które można pozyskać z tłuszczu, potrafią się różnicować w różne typy tkanek. Naukowcy liczyli na tą właściwość. Jednak można powiedzieć, że nastąpiło lekkie rozczarowanie. – To nie jest tak, że jak podamy gdzieś komórki macierzyste z tłuszczu, to one przekształcą się we właściwą tkankę w miejscu podania – przyznawał w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” prof. Zygmunt Pojda.
Nie znaczy to jednak, że komórki macierzyste nie mają wpływu na środowisko w którym się znajdą. – Okazało się, że pełnią w organizmie rolę swego rodzaju „inżynierów budowy”. Może same nie chwytają za łopatę, ale wskazują co kto ma robić – wyjaśniał obrazowo naukowiec.
Dobre towarzystwo
Patronat naukowy nad wydarzeniem objął profesor nadzwyczajny Paweł Szychta, chirurg plastyczny, który jest twórcą metody auto powiększania z podniesieniem piersi, która została bardzo dobrze przyjęta w USA. Profesor poprowadzi wykład na temat zastosowania autologicznych przeszczepów tłuszczu we wskazaniach estetycznych. “Rynek estetyczny” jest patronem medialnym imprezy.
Dobrą okazją do zorganizowania tego sympozjum przez Laboratorium Estetyki Lea Vivacy jest dziesięciolecie wprowadzenia na polski rynek pierwszych gotowych zestawów do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego RegenACR (Regeneris).
Wydarzenie objęły patronatem największe polskie organizacje lekarskie związane ze sferą estetyczną: Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE). Zarówno doktor Andrzej Ignaciuk – prezes PTMEiAA, jak i doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska – kierująca SLDE zabiorą głos na początku konferencji, której inauguracja zaplanowana jest na godzinę 10.00 w dniu 8 marca. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na: http://biobridge-poland.pl/
Źródło: rynekestetyczny.pl/Lea Vivacy