Wiemy już jakiego rodzaju zabiegi będą prezentowane podczas I edycji „Akademii Medycyny Estetycznej” organizowanej przez Fenice 26 maja w Jachrance pod Warszawą
Podczas planowanej na 26 maja I edycji „Akademii Medycyny Estetycznej Fenice” (FAME) międzynarodowy zespół lekarzy w składzie prof. Andrea Alessandrini (Włochy), dr Ezio Costa (Włochy) oraz dr Alp Mamak (Turcja) przeprowadzą dla 8 osób zabiegi niwelujące widoczne skutki wrodzonych lub nabytych defektów estetycznych twarzy. Zakończył się proces doboru pacjentów do zabiegów. Wciąż jeszcze mogą się zgłaszać lekarze chętni do uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Trudne przypadki
W zamyśle spotkanie to ma służyć prezentowaniu trudnych przypadków klinicznych w praktyce lekarza zajmującego się estetyką. 26 maja osiem pacjentek, w przedziale wiekowym 35-55 lat, zostanie poddanych zabiegom korekcyjnym przy wykorzystaniu trzech obecnie najpopularniejszych i najbardziej dostępnych metod: usieciowanego kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz nici.
Celem zabiegów będzie pokazanie możliwości kompleksowego wykorzystania wszystkich metod jednoczasowo. Pacjentki zostały zakwalifikowane do zabiegów profilometrii nosa, bródki, są też przypadki z bardzo wąskimi ustami, z wrodzonymi asymetriami twarzy, wadami zgryzu.
– Nie można ślepo podążać za trendami estetycznej korekcji twarzy, ponieważ nie są to ubrania do zmiany co sezon – zwraca uwagę ekspert z Włoch, prof. Andrea Alessndrini, gość „Akademii Medycyny Estetycznej Fenice”.
Refleksja nad estetyką
Zdaniem prof. Alessandriniego fizjonomiczne badanie twarzy jest bardzo ważne w przypadku każdego zabiegu korekcyjnego, który musi być wykonywany z poszanowaniem norm estetycznych. – I przede wszystkim opierać się na wyczuciu dobrego smaku – dodaje.
Podkreśla, że doświadczenie zdobywane na przestrzeni lat dało mu wiedzę zarówno anatomiczną, jak i techniczną, niezbędną do tego, aby poprawiać niektóre defekty twarzy w szczególnie trudnych obszarach. Według niego tego rodzaju doświadczenie wynika z uważnej obserwacji trudnych przypadków klinicznych, z którymi miał do czynienia w swojej praktyce oraz – co równie ważne – z pasji do swojej pracy.
– Przede wszystkim jednak w swoich badaniach wciąż skupiam się na przeprowadzaniu terapii, dążących do uzyskania optymalnych wyników przy użyciu małoinwazyjnych metod – mówi prof. Andrea Alessndrini. FAME jest okazją do nauki zaawansowanych technik w dziedzinie medycyny estetycznej od wysokiej klasy ekspertów. Może też być miejscem do refleksji na temat współczesnej kondycji medycyny estetycznej.
Źródło: rynekestetyczny.pl/Fenice