Pacjenci często obawiają się efektów ubocznych po zabiegach medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera. Zastanawiają się, po jakim czasie będą mogli wrócić do normalnego funkcjonowania. Zaczerwienienie, pieczenie, opuchlizna, swędzenie skóry mogą wywoływać obawy. Jakie kosmetyki warto stosować, by wesprzeć rekonwalescencję i by znacząco przyspieszyć regenerację skóry?
W dzisiejszych czasach różnorodność zabiegów oferowanych przez ekspertów medycyny estetycznej pomaga wielu osobom z różnymi potrzebami skóry. Procedury z wykorzystaniem lasera stały się integralną częścią dermatologii i medycyny estetycznej.
Na całym świecie coraz częściej wykonuje się zabiegi laseroterapii, takie jak m.in.: niwelowanie zmarszczek, korekcje blizn, rozstępów, zamykanie naczynek, poprawa kolorytu skóry, zabiegi odmładzające, pobudzające przebudowę kolagenu i ujędrniające skórę, depilacja, etc.
Każda z procedur z wykorzystaniem lasera wiąże się z podrażnieniem skóry, które może być kłopotliwe w ocenie pacjenta. W przypadku skóry twarzy szczególnie zależy nam na jak najszybszym zminimalizowaniu zaczerwienienia, pieczenia, opuchlizny i innych objawów, które mogą wywoływać obawy pacjentów. Czas w tym przypadku gra kluczową rolę.
Dlatego kosmeceutyki dedykowane do pielęgnacji skóry po laseroterapii powinny charakteryzować się wysoką skutecznością i szybkim działaniem.
Co po zabiegu laserowym?
Krem Laserat™ to nowy produkt na polskim rynku, który jest rekomendowany do pielęgnacji skóry po zabiegach laseroterapii. Szybko uspokaja, przynosi ulgę, łagodzi podrażnioną skórę, przywraca jej normalny próg wrażliwości, w krótkim czasie znacząco ogranicza uczucie pieczenia. Efektywnie zmniejsza zaczerwienienie, opuchliznę, swędzenie, nadwrażliwość, niweluje dyskomfort.
Szybkie działanie kremu Laserat™ zawdzięczamy starannie dobranej kompozycji składników aktywnych, zastosowaniu peptydu biomimetycznego oraz technologii liposomalnej.
Laserat™ krem ponadto zawiera d-Pantenol, allantoinę, witaminę E, masło shea i odpowiednio dba o nawilżenie, kojenie, odbudowę płaszcza lipidowego skóry oraz o ochronę przed wolnymi rodnikami.
Neuropeptyd (peptyd biomimetyczny) zawarty w kremie Laserat™, przenika przez warstwę rogową naskórka i dociera do głębszych warstw skóry, dzięki czemu krem działa skuteczniej i efektywniej.
Jak działają peptydy biomimetyczne?
Zabiegi z wykorzystaniem impulsu laserowego powodują uwolnienie neuromediatorów i prozapalnych cytokin w skórze, które są odpowiedzialne za pojawienie się objawów takich jak: zaczerwienienie, opuchlizna, pieczenie, ogólny dyskomfort skóry.
Peptydy biomimetyczne naśladują działanie naturalnych peptydów, występujących w ludzkim organizmie. Neuropeptyd zawarty w kremie Laserat™ imituje działanie substancji, która zmniejsza wydzielanie Substancji P.
Dzięki temu ma on bezpośredni wpływ na zwężenie naczyń krwionośnych, redukcję nadwrażliwości, zaczerwienienia, opuchlizny i innych negatywny odczuć.
Skuteczność potwierdzona w badaniach
Badanie kremu Laserat™ przeprowadzono na 63 pacjentkach w wieku od 35 do 62 lat. Na skórę poddaną zabiegowi laserowemu aplikowano krem Laserat™ minimum 5 razy dziennie. Kondycja skóry oraz subiektywne odczucia badanych osób były weryfikowane i oceniane przez lekarza przed, podczas i po zabiegu.
Wykres 1. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie zaczerwienienia po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):
Wykres 2. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie opuchlizny po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):
Wykres 3. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie swędzenia po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):
Laserat™ krem jest przeznaczony do użytku medycznego w klinikach medycyny estetycznej oraz jako element pielęgnacji domowej po zabiegu laseroterapii.
Źródło: Pharmann