Avatary na Międzynarodowym Kongresie PTMEiAA

Zapraszamy na kongres online, ale nie taki jaki wszyscy znają i… po trosze mają go dosyć, ale na kongres avatarowy – opowiada w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” dr n. ekon. lek. med. Dorota Wydro z zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). – Będzie kilka światowych premier produktów dla lekarzy – zdradza

Rynek estetyczny: – Kongres PTMEiAA ma się odbyć w formule internetowej. Jednak nie będzie to standardowa forma. Na czym polega wyjątkowość rozwiązania proponowanego w tym roku?

Dr n. ekon. lek. med. Dorota Wydro: – Tak, rzeczywiście. Zapraszamy bowiem na kongres online, ale nie taki jaki wszyscy znają i… po trosze mają go dosyć, ale na kongres avatarowy. Spotkamy się wszyscy  w wirtualnym centrum targowo-konferencyjnym Avatarland.

Będziemy mieć do dyspozycji olbrzymią salę audytoryjna na 1000 osób, halę wystawową, gdzie prezentowały się będą firmy, stoiska naszych partnerów medialnych, gdzie będzie można pobrać aktualne numery czasopism, ale nie tylko… Będzie taras na dachu centrum konferencyjnego, a nawet plaża, gdzie będziemy się mogli spotkać tak jak w realu. Bo będąc awatarem możesz przybić piątkę, zatańczyć a przede wszystkim porozmawiać i wspólnie edukować się z innymi, słuchać wykładów, uczestniczyć w warsztatach.

To pierwsze tego typu wydarzenie w środowisku medycyny estetycznej, dlatego jesteśmy niezwykle podnieceni, jak nam to wszystko wyjdzie.

– Jakich ciekawych tematów mogą się spodziewać uczestnicy kongresu?

Jesteśmy zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem wykładowców, mamy jednak do dyspozycji tylko dwa dni i jedną salę, dlatego części chętnych musieliśmy odmówić. W sobotę zaczynamy od sesji jakiej jeszcze nie było – trudne przypadki – będzie o trudnych wyzwaniach, trudnych komplikacjach i o takich sytuacjach, które na początku wydawały się łatwe, ale wszystko potoczyło się zgoła inaczej. W tej sesji przedstawimy też powikłania po zabiegach medycyny estetycznej wykonanych przez nielekarzy.

Nie może zabraknąć klasyki czyli sesji, w których głównymi bohaterami będą wypełniacze, toksyna botulinowa i lasery. W niedzielę zapraszamy na dwie sesje, które zatytułowałam “Biostymulacja – Lifting – Odmładzanie”. Pierwsza część w całości poświęcona będzie kwasowi polimlekowemu, druga część będzie bardzo różnorodna – posłuchamy o niciach, autologicznym tłuszczu, hydroksyapatycie wapnia, PRP, a sesję zamknie wykład światowego eksperta o medycynie regeneracyjnej.

Będzie również sesja chirurgów plastycznych, sesja „Medycyna Estetyczna i Dermatologia w dobie Covid-19”, sesja „Moja Dieta – Moje Suplementy”, podczas której pięciu ekspertów przedstawi swoją faworyzowaną dietę i suplementy.

Ale to nie wszystko, bo będą również dwa warsztaty praktyczne i masterclass. I to co najważniejsze – będzie kilka światowych premier produktów dla lekarzy, ale o tym dopiero na kongresie.

– Jakich ciekawych wykładowców polskich i zagranicznych można będzie wysłuchać?

Po dłuższej przerwie ponownie usłyszymy niezastąpionego dr Marka Karasia – chirurga twarzowo-szczękowego z Dubaju oraz profesora Alessio Readellego, który oprócz wykładu poprowadzi masterclass z technik zaawansowanych w okolicy oka i ust.

Będziemy również gościć: dr  Annę Cabeca z USA, dr Josepha Chakhroun z Francji, dr Hansa Bayera z Niemiec, dr Firasa Al.-Niami z Anglii, dr Virginię Benitez Roig i Philippe Depreza z Hiszpanii i dr George Sulamanidze z Gruzji.

Polska reprezentacja jest również bardzo silna – profesorowie: Lidia Rudnicka, Irena Walecka, Joanna Czuwara, Romuald Olszański, Paweł Surowiak i Zygmunt Zdrojewicz. I debiutujący na naszym kongresie: dr n. med. i chirurdzy plastyczni – Ireneusz Łątkowski i Piotr Drozdowski oraz wielu innych.

– Jakie będą możliwości ewentualnego kontaktu z ekspertami, interakcji?

– Nasi wykładowcy będą nadawać ze studia kongresowego na PGE Narodowym albo transmitować swoje wykłady z innych lokalizacji. Niewielka część wykładów zostanie nagrana wcześniej, ale ze wszystkim będziemy się łączyć podczas dyskusji moderowanej przez kolegów. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania podczas wykładów na czacie, ale z tymi wykładowcami, którzy zamienią się w awatary, będą mogli wejść w bezpośrednią interakcję.

Przygotowaliśmy również specjalną aplikację na smartfony, która będzie kompendium informacji podczas kongresu. Na stoiskach firmowych będą przedstawiciele w postaci awatarów, z którymi lekarze będą mogli wreszcie porozmawiać, jak działo się to dotychczas na kongresie.

– Czy uczestnicy będą mieli dostęp do wykładów także po Kongresie?

– Po pierwsze, w trakcie kongresu uruchamiamy zahasłowany streaming w sieci dla uczestników z zagranicy w języku angielskim, bo kongres w całości będzie dwujęzyczny. Po drugie, po kongresie, do końca roku będzie można mieć dostęp do całości materiału na specjalnej stronie internetowej.

– Jakie jest aktualne zainteresowanie Kongresem?

– Ogromne. Na tydzień przed kongresem mamy zarejestrowanych ponad 700 uczestników! Ale miejsca na sali audytoryjnej ciągle są, dla tego w imieniu tegorocznego Komitetu Organizacyjnego – ja, prof. Paweł Surowiak i dr Waldemar Jankowiak – serdecznie zapraszamy!

Dziękuję za rozmowę


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>