Biodermogenesi™: nowe życie dla skóry z rozstępami

Niektórzy badacze szacują, że defekt estetyczny związany z występowaniem rozstępów dotyka nawet 200 milionów osób w samej Europie, co potwierdza jego status, jako jednego z najczęściej spotykanych problemów estetycznych – wystarczająco dotkliwego, by prowadzić do wzrastającego dyskomfortu społecznego

Dyskmfort społeczny związany z występowaniem rozstępów jest szczególnie widoczny wśród kobiet. U pań problem ten związany jest głównie ze zmianami w okolicach biustu, brzucha oraz pośladków, które są symbolami ich kobiecości.

BIODERMOGENESI™ – nieinwazyjna terapia leczenia rozstępów, której skuteczność została potwierdzona uniwersyteckimi badaniami klinicznymi.

HISTOLOGIA – WYNIKI NAJNOWSZYCH BADAŃ KLINICZNYCH

Podczas analizy biopsji rozstępów zaobserwowano, że zmiany stają się coraz bardziej widoczne wraz ze wzrostem wieku niedoskonałości: grubość warstwy rogowej perłowobiałych rozstępów ma tendencje do progresywnego zwiększania się aż do momentu, gdy jest ona od 4 do 10 razy grubsza od normalnej warstwy. Normalna atrofia skóry rozstępu prowadzi do zawijania się do wewnątrz warstwy rogowej naskórka, pozostającej tym samym na głębszym poziomie niż otaczająca ją tkanka skórna i nie podlegającej naturalnym procesom złuszczania zachodzącym każdego dnia w naszej skórze.

Naskórek wygląda za to na kompletnie nieuporządkowany, a błona podstawna ma tendencje do stopniowego spłaszczania i utraty charakterystycznych kosmków. W konsekwencji zmiany w błonie podstawnej wywołują utratę melanocytów, które nie będą mogły być aktywowane poprzez ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe – nie ma już dłużej możliwości normalnej ochrony przed ekspozycją na słońce a rozstęp eksponowany na promienie ultrafioletowe pozostaje biały.  

Analiza skóry właściwej wskazuje natomiast na atrofię tkanki z redukcją mitozy komórek oraz nikłą obecnością kolagenu oraz niskiej jakości włókien elastycznych.

Zdjęcie przed i po 12 zabiegach Biodermogenesi, wykonanych w czasie 7 tygodni leczenia, Fot. Revisage

BIODERMOGENEZA – 4 KROKI DO PIĘKNEJ SKÓRY

Aby zmniejszyć widoczność blizn skórnych, dermatolodzy i specjaliści medycyny estetycznej wypróbowali i zaproponowali wiele rozwiązań przedstawianych w interesujących badaniach, które dowodziły znaczącej poprawy – ale zawsze były one oparte na metodach inwazyjnych.

Biodermogenesi® jest nieinwazyjną metodą opartą  na serii kroków, które są przeprowadzane w pewnej sekwencji tak, aby odnieść sukces na polu zwalczania rozmaitych deficytów strukturalnych charakterystycznych dla rozstępów. Zaczynamy od peelingu, który jest wykonywany przy użyciu ściernej, filcowej gąbki montowanej na głowicy w kształcie dzwonu, która wykorzystuje działanie próżni.

W biopsjach ukazano, że w porównaniu do otaczającej je zdrowej skóry, rozstępy charakteryzuje obniżona elastyczność; próżnia unosi bruzdę rozstępów, dzięki czemu zbliża ich warstwę rogową do warstwy ściernej filcowej poduszki, zmniejszając ich grubość. Sesja po sesji, ten pierwszy krok pozwala na wyeliminowanie powierzchniowego zwłóknienia pojawiającego się na skutek pogrubienia warstwy rogowej, a także umożliwia wznowienie przepływu tlenu niezbędnego dla transpiracji.

Zdjęcie przed i po 15 zabiegach Biodermogenesi, wykonanych w czasie 8 tygodni leczenia, Fot. Revisage

Drugi etap opiera się na procesie elektroporacji, podczas którego dostarczane są składniki odżywcze zdolne do poprawienia jakości naskórka.

Trzeci etap jest prawdziwym sercem metody Biodermogenesi® i przede wszystkim dotyczy on synergii między biokompatybilnym polem elektromagnetycznym oraz próżnią. Pole elektromagnetyczne jest jedyną formą energii zdolną do dostarczania do sodu i potasu precyzyjnej ilości energii, która jest wyższa od zwiększonej oporności elektrycznej macierzy skórnej rozstępów. Dzięki tej formie energii możliwe jest szybkie reaktywowanie pompowania sodu oraz potasu w kierunku fibroblastu, sprzyjając produkcji kolagenu i elastyny.

To samo działanie wywołuje jednocześnie wzrost podziału mitotycznego komórek. Natężenie pola elektromagnetycznego zmienia się dzięki informacji zwrotnej kalibrowanej automatycznie przez jednostkę poprzez różnicowanie częstostliwości zasilania na podstawie reakcji komórek skóry. Równocześnie precyzyjnie skalibrowane działanie próżni pozwala na stymulację naczyń włosowatych tętniczych dostarczających do skóry bogatą w tlen krew. Pomaga także w stopniowej poprawie jakości macierzy.

Terapia kończy się jeszcze jedną fazą elektroporacji, której celem jest odnowa fizjologicznej obrony obszaru skóry poddawanego terapii, co pozwala na wyeliminowanie ryzyka związanego z działaniem ścierającym peelingu mechanicznego wykonywanego podczas pierwszego zabiegu.

EFEKTY KLINICZNE LECZENIA ROZSTĘPÓW

Synergia umożliwiana przed Biodermogenesi® pozwoliła na prawdziwą restrukturyzację skóry właściwej. W badaniach zaobserwowaliśmy oczywisty wzrost w ilości oraz jakości kolagenu i elastyny, a także gęstości komórkowej. Działanie próżni pozwala równocześnie na stabilizację większego kalibru naczyń krwionośnych, efektywnie odnawiając fizjologię rozstępów, upodabniając je do otaczającej, nienaruszonej tkanki.

Analiza skóry właściwej wykazała ostatecznie idealną restrukturyzację skóry, począwszy od redukcji grubości warstwy rogowej aż do błony podstawnej , w której zaczynają się odtwarzać neomelanocyty pozwalające na reaktywację fizjologicznej ochrony przed ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe, umożliwiając opalenie bruzd rozstępów.

W badaniach klinicznych po raz pierwszy zaobserwowaliśmy rzeczywistą restrukturyzację rozstępów przy całkowitym braku skutków ubocznych. Jeszcze ważniejszym aspektem jest taka jednolitość wyników, dzięki której możemy stwierdzić, że rezultaty są powtarzalne w przypadku każdej osoby podlegającej terapii.

Całkowity brak skutków ubocznych oraz ograniczeń przy terapii z Biodermogenesi® sprawiają, że staje się ona interesującą i stosowną propozycją w odpowiedzi na problem rozstępów – ponieważ zapewnia rzeczywistą regenerację skóry właściwej, działając wyłącznie poprzez przyspieszenie normalnych funkcji metabolicznych, które ulegają znaczącemu spowolnieniu wewnątrz skóry zmienionej rozstępem.

Autor: Dr Claudio Urbani, Master in Aesthetic Medicine, Master in Neuroscience, Rzym, Włochy

Źródło: Revisage


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>