Bioregeneracja ma opóźniać proces starzenia

Według doktora Gabriela Rucińskiego NCTF®135 HA może stanowić doskonały „primer”. Co to znaczy? – Stymulacja fibroblastów i tworzenie w macierzy zewnątrzkomórkowej środowiska sprzyjającego procesowi regeneracyjnemu skóry poprawia jej jakość. Na tej bazie możemy wykonywać szereg innych zabiegów – tłumaczył lekarz. Bioregeneracja może służyć zarówno odmłodzeniu skóry jaki i profilaktyce przeciwstarzeniowej.

I Naukowa Konferencja Off Label odbyła się w Warszawie w październiku 2023 r. i była ważnym wydarzeniem na profesjonalnej mapie medycyny estetycznej w naszym kraju. Jeden z wielu warsztatów podczas tego wydarzenia poprowadził internista, kardiolog, lekarz zajmujący się medycyną estetyczną Gabriel Ruciński. Bioregeneracja była głównym tematem jego wystąpienia.

Kompletny preparat biostymulujący

Na warsztacie zorganizowanym przez Fillmed Polska doktor Gabriel Ruciński dzielił się m. in. swoimi doświadczeniami z wszechstronnym roztworem NCTF®135 HA. – To unikalny i kompletny preparat do stymulacji biologicznej komórek skóry, oparty na przebadanej formule 60 aktywnych składników. Jego istotną rolą jest zapewnienie odpowiedniego środowiska, aby stymulować fizjologiczną produkcję kolagenu i elastyny – tłumaczył lekarz.  

W jednym z wielu prezentowanych podczas wykładu badań klinicznych wykazano, że w wyniku terapii NCTF®135 HA zagęszczenie skóry zwiększało się do dnia 75, a w 120 dniu poprawa jej jakości była wciąż oceniana bardzo wysoko. – Efekt biostymulacyjny jest długotrwały, na dodatek pojawia się szybko, bo już po pierwszym zabiegu – komentował doktor Gabriel Ruciński.

NCTF®135 HA to preparat, który powstał 45 lat temu, a jego bezpieczeństwo i skuteczność są poparte licznymi publikacjami naukowymi. – Dla lekarza szczególnie ważny jest fakt, że preparat ma wysoką wiarygodność kliniczną – stwierdził.

Sprawdzone protokoły i łączenie zabiegów

Doktor Gabriel Ruciński przedstawił szereg sprawdzonych, opracowanych przez Fillmed, protokołów zastosowania produktów do iniekcji i pielęgnacji pozabiegowej, w zależności od okolicy podania preparatu oraz problemu, z którym zgłasza się pacjent.

W ten sposób budujemy zaufanie pacjenta oraz profesjonalne podejście np. do kwestii odmładzania twarzy.  Dzięki sprawdzonym protokołom zabiegowym możemy skutecznie wykorzystywać efekty stymulacji i bioregeneracji, które opóźniają proces starzenia na wszystkich poziomach tkankowych – przekonywał doktor Ruciński.

Ekspert Fillmed Polska odniósł się  w szczególności do procedur z preparatem NCTF®135 HA, który – jak tłumaczył – wpływa na poprawę środowiska w macierzy zewnątrzkomórkowej i poprawia stan skóry. – Na tak przygotowanej skórze możemy wykonywać szereg innych zabiegów estetycznych np. z użyciem urządzeń wysokoenergetycznych jak lasery, czy fale radiowe.

Profilaktyka skóry i bezpieczeństwo

Jak zauważył doktor Gabriel Ruciński bioregeneracyjne właściwości zabiegów można wykorzystywać nie tylko do opóźniania, czy korygowania procesu starzenia. U młodych pacjentek w wieku 25-35 lat, u których nie widać jeszcze objawów starzenia skóry, protokoły z użyciem  NCTF®135 HA stanowią profilaktykę przeciwstarzeniową.

Preparat poprawia metabolizm fibroblastów oraz kondycję całej macierzy zewnątrzkomórkowej, co spowolni procesy starzenia się skóry – tłumaczył doktor Ruciński. W tego typu zabiegach jak procedury oparte na NCTF®135 HA, problemem dla pacjentek mogą być jedynie ewentualne niewielkie siniaki . – Zastosowanie mikroigiełek NanoSoftTM zminimalizuje ryzyko wystąpienia nawet takich efektów – dodał ekspert.

Bardzo ważna jest kwalifikacja do zabiegu. Skóra musi być zdrowa, bez stanów zapalnych, czy infekcji. Warto precyzyjnie informować pacjentki, jak będzie się zachowywać skóra po procedurze – wyjaśniał doktor Gabriel Ruciński. – Samo podanie preparatu i pielęgnacja pozabiegowa są bardzo bezpieczne i na ogół pacjentka może na drugi dzień całkowicie wrócić nawet do zajęć sportowych – mówił.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>