„Inteligentne” implanty: i anatomiczne, i okrągłe

Powiększanie piersi to jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych. Na drodze od pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim do efektu końcowego, pacjentki muszą podjąć szereg ważnych decyzji, które wcale nie są łatwe. Chirurdzy oferują wiele możliwości związanych z przebiegiem operacji, wyborem technik zabiegowych oraz rodzaju i wielkości implantów. Od niedawna dostępne są takie, które łączą w sobie zalety implantów okrągłych i anatomicznych

Implanty piersi zawierają zazwyczaj jeden z dwóch najpopularniejszych rodzajów wypełnienia: roztwór soli fizjologicznej lub żel silikonowy. Te pierwsze wprowadzane są puste a następnie, napełniane roztworem soli fizjologicznej. Używane dużo rzadziej.

Ich wprowadzenie zwykle wymaga mniejszego nacięcia skóry, niż przy implantach silikonowych, ale posiadają one pewne minusy – tłumaczy dr n. med. Kamil Pietrasik, specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem. – Ze względu na rodzaj środka wypełniającego, grubość i budowę ściany implantu konsystencja piersi po ich powiększeniu daleka jest od naturalnej. Ponadto, implanty te częściej mogą fałdować się, powodując widoczne marszczenie się skóry w górnej części gruczołu. Implanty wypełnione solą fizjologiczną częściej ulegają rozszczelnieniu w związku z czym efekt powiększenia piersi przy ich użyciu może nie być trwały – wyjaśnia lekarz.

Częściej stosowany jest drugi rodzaj wypełnienia, czyli żel silikonowy wykorzystywany w implantach nowszej generacji. Zachowuje on wysoki stopień stabilności formy. – Według większości pacjentek ten rodzaj wypełnienia w dotyku daje wrażenie najbardziej zbliżone do naturalnego – mówi dr Kamil Pietrasik.

Kształt a efekt

Implanty piersi różnią się kształtem i objętością. Ze względu na kształt można je podzielić na okrągłe i anatomiczne. Modele okrągłe wykorzystywane są zwykle w celu podkreślenia pełności w górnej części piersi, a tzw. anatomiczne używane są w celu lepszego odwzorowania naturalnego kształtu biustu.

Wiele pacjentek decyduje się na implanty okrągłe, jednak nie są one zadowalające dla wszystkich, ze względu na mniej naturalny kształt piersi po ich wprowadzeniu – tłumaczy dr Kamil Pietrasik. – Kształt może odbiegać od naturalnego, ze względu na większą pełność w górnym biegunie piersi – tłumaczy lekarz. Co ciekawe ten nienaturalny efekt jest przez niektóre pacjentki pożądany. – Gdyż imituje efekt stosowania biustonosza typu push-up – zauważa chirurg.

Dla pacjentek chcących posiadać piersi naturalnego kształtu (przypominające połowę kropli wody) rozwiązaniem mogą być implanty anatomiczne. Niestety w tym przypadku istnieje ryzyko obrócenia się implantu (w około 10 proc. przypadków), co powoduje zmianę kształtu piersi i w konsekwencji konieczność ponownej operacji.

Dwa w jednym

Wieloletnie badania i testy zaowocowały powstaniem nowej generacji implantów – mówi dr Kamil Pietrasik. – Implanty Motiva Ergonomix® to przełom w chirurgii plastycznej. To pierwsze implanty, które zachowują się jak naturalne piersi. W pozycji leżącej, punkt projekcji znajduje się w centralnej części implantu, a gdy pacjentka stoi, przenosi się on do dolnej części, imitując zachowanie naturalnych piersi – tłumaczy chirurg plastyczny.

Według niego dzięki zastosowaniu zasad ergonomii i specjalnej technologii TrueTissue Technology®, implanty Motiva Ergonomix® pozwalają na uzyskanie nie tylko naturalnego wyglądu piersi ale także konsystencji. Są w 100 proc. wypełnione żelem silikonowym, zamkniętym w elastycznej powłoce elastomerowej, który w “inteligentny” sposób przemieszcza się w obrębie implantu, zmieniając punkt projekcji dzięki działaniu grawitacji, dostosowując się do pozycji pacjentki.

Ponieważ są to implanty o podstawie okrągłej ich ewentualna rotacja/obrócenie nie zmieni kształtu piersi a więc nie będzie wymagała ponownej operacji. Implanty Ergonomix spełniają wieloletnie oczekiwnia chirurgów o okrągłych implantach anatomicznych.

Źródło: Motiva


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>