Jubileuszowe atrakcje kongresu SLDE

Już 8 marca rozpocznie się jubileuszowy XX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. – W tym roku mamy same ciekawe tematy. Program kongresu jest bardzo bogaty – zapewnia w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” dermatolog Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), które organizuje wydarzenie

Dwudziesta edycja jednej z najważniejszych w roku konferencji w branży odbędzie się w dniach 8-10 marca w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Organizatorzy zapewniają, że program jubileuszowego kongresu jest wyjątkowy. Jak informuje Barbara Walkiwicz-Cytrańska po raz pierwszy zostaną zorganizowane specjalne panele eksperckie.

Będą to kameralne spotkania seminaryjne z uznanymi lekarzami, podczas których będzie można liczyć na dyskusję i bezpośredni kontakt z wybitnymi praktykami – tłumaczy prezes SLDE. Podkreśla, że nie są to warsztaty sponsorowane przez jakąkolwiek firmę, ale oparte wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu specjalistów.

Dodaje, że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. – Liczymy na ożywioną, merytoryczną dyskusję – mówi. Wśród prowadzących spotkania seminaryjne znajdą się m. in. tacy lekarze jak Maria Noszczyk, Bożena Jendrysik, Marcin Ambroziak, Maciej Rogala, czy Piotr Sznelewski.

W piątek (8.03) planowane są panele nt. powikłań, mezoterapii i nici. W sobotę (9.03) na tapecie znajdą się nowoczesne technologie i peelingi. W niedzielę (10.03) eksperci będą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z toksyną botulinową oraz wypełniaczami. Nie zabraknie też panelu dotyczącego aspektów prawnych prowadzenia gabinetu estetyki lekarskiej.

Biznes i dermokosmetyki

Konferencja zacznie się w piątek (8.03) od sesji biznesowej, która w zeszłym roku cieszyła się ogromną popularnością. Z doświadczenia organizatorów wynika, że wielu lekarzy szuka wiedzy na temat prowadzenia gabinetu. Dlatego podczas kongresu mogą liczyć na wiele praktycznych wskazówek.

Dowiedzą się m. in. o tym, kim są ich pacjenci i na co zwracają uwagę. Poruszony zostanie temat roli mediów społecznościowych w kształtowaniu świadomości. Eksperci opowiedzą o problematyce reklamy usług medycznych a także o tym jak zadbać o satysfakcję pacjenta oraz co, poza procedurą medyczną, wpływa na jego ocenę całej wizyty.

W piątek podczas sesji: “Co działa i dlaczego” będzie można dowiedzieć jakie substancje czynne sprawdziły się na przestrzeni około 20 lat doświadczeń lekarzy z dermokosmetykami. Również w piątek odbędzie się bardzo ciekawa sesja poświęcona nowoczesnym technologiom.

Dwadzieścia  lat temu zaczynaliśmy od lasera epilacyjnego. Obecnie pojawiają się bardzo zaawansowane technologie przydatne w różnorodnych wskazaniach – opowiada Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Kiedyś nie przypuszczaliśmy nawet, że będzie dostępna technologia, która nieinwazyjnie niweluje tkankę tłuszczową i kształtuje sylwetkę – dodaje.

Powikłania i anatomia w 3D

Sobota (9.03) zaczyna się od najważniejszej – zdaniem prezes SLDE – sesji: “Powikłania po zabiegach estetycznych i ich leczenie”. Dermatolog zachęca do udziału m. in. w bardzo ciekawie zapowiadającej się prezentacji, dotyczącej praktycznej anatomii twarzy, prowadzonej przez specjalistę z Wielkiej Brytanii – doktora Dalvi Humzah.

Uczestnikom sesji zostaną udostępnione okulary do odbioru obrazu 3D. – Dostaniemy przestrzenny obraz tego, co się dzieje w tkankach. Przykładowo podczas zatoru naczynia krwionośnego. To robi ogromne wrażenie – opowiada Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Zwraca uwagę, że w sesji powikłaniowej jest kilku doskonałych zagranicznych i polskich ekspertów, którzy będą się dzielić swoimi doświadczaniami.

Wystąpi m. in. ceniony wykładowca – doktor Tatjana Pavicic z Niemiec, czy holenderka Claudia van der Lugt z ciekawym tematem: “Jak rozwiązać problem stałych wypełniaczy”. Prezes SLDE zapowiada, że pojawi się także przedstawiciel Naczelnej Izby Lekarskiej, który zajmuje się kwestią wykonywania zabiegów i powodowania powikłań przez osoby bez wykształcenia lekarskiego.

Po sesji powikłaniowej przyjdzie czas na światowej sławy eksperta – doktora Herve Raspaldo. – Jest to chirurg plastyczny z Nicei o bardzo bogatym doświadczeniu i ogromnej wiedzy anatomicznej – przedstawia wykładowcę prezes SLDE. Dodaje, że Francuz prowadzi pasjonujące pokazy i wykłady.

Na kongresie będzie komentował nagrany wcześniej zabieg. – Zwróci uwagę na rolę gry światła i cienia na twarzy pacjenta. Opowie w jak sposób uwzględniać to zjawisko podczas planowania i wykonywania zabiegów estetycznych – zapowiadają organizatorzy. Wiele mówi tytuł jego wystąpienia: „Światło – cień, kontrast – iluzja: nowe spojrzenie na technikę wypełniaczy”.

Biostymulacja i zabiegi na ciało

Nie może zabraknąć sesji dotyczącej niechirurgicznego liftingu twarzy – stwierdza Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Dlatego w sobotę (9.03) odbędzie się przegląd różnych technik tego rodzaju od wypełniaczy, poprzez nici, po toksyny. – W tej sesji będzie można posłuchać doskonałych międzynarodowych ekspertów, żeby wymienić choćby dr Philippe Kestemont z Francji, czy Denis Couchourel ze Szwajcarii – informują organizatorzy.

Zdaniem prezes SLDE w przyszłości jedną z wiodących gałęzi medycyny anti-aging będzie użycie biostymulatorów tkankowych. Panel kongresowy poświęcony temu tematowi odbędzie się w sobotę (9.03). Dowiemy się jakie rozwiązania są obecnie stosowane oraz poznamy naukowe uzasadnienia wykorzystywanych metod.

Ostatnia sobotnia sesja będzie poświęcona zabiegom na ciało. – Co ciekawe w Europie Zachodniej, nie mówiąc już o Ameryce Południowej statystycznie więcej zabiegów wykonuje się na ciele, niż na twarzy – zauważa Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Według niej ten trend już do nas dociera. – Im będziemy dłużej żyć, a taka jest tendencja, im będziemy bardziej o siebie dbać, tym częściej będziemy konstatować fakt, że z ciałem mamy większe problemy, niż z twarzą – tłumaczy lekarka.

W sesji poświęconej tej tematyce pojawi się m. in. Claudia van der Lugt z Holandii. – Dla mnie to ogromny autorytet w dziedzinie zabiegów na ciało. Ona robi nieprawdopodobne rzeczy – zachęca prezes SLDE. Będzie też prof. Ercin Ozunturk z Turcji z intrygującym tematem: “Zgrabne łydki z toksyną botulinową”.

Anti-aging ginekologia i klasyczne problemy

W niedzielę (10.03) tradycyjnie już organizatorzy kładą nacisk na medycynę anti-aging. Jak zapowiadają pojawi się m. in. wykładowca, który przeprowadził obleganą prezentację w zeszłym roku – kardiolog, endokrynolog doktor Dariusz Kałka z Wrocławia. Tym razem wystąpi z intrygującym wykładem: „Oskarżam Cię o łez strumnienie, osamotnienie, zdradę i gniew… testosteron”. – Będzie mówił o podejściu anti-aging dla mężczyzn – uchyla rąbka tajemnicy prezes SLDE.

Pojawią się ciekawe informacje np. na temat możliwych do wdrożenia działań w oparciu o badania genetyczne. Prof. Halina Car przedstawi opatentowany program terapii przeciwstarzeniowej, oparty na jej dwudziestoletnim doświadczeniu. Będzie wykład na temat suplementów diety oraz na deser słynny prof. Zbigniew Lew-Starowicz spróbuje odpowiedzieć na pytanie: “Po co nam seks?”.

Kolejny niedzielny panel będzie poświęcony ginekologii plastycznej. – Trendy światowe wskazują na szybki rozwój tej dziedziny – zauważa prezes SLDE. W tej części konferencji wystąpi m. in. prof. Violetta Skrzypulec-Plinta z kontrowersyjnym wykładem zatytułowanym: “Czy nad ginekologią estetyczną zbierają się czarne chmury?”.

W niedzielę kongres zamknie sesja stricte dermatologiczna. – Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy zadbać o tematykę czysto specjalistyczną. Pojawi się np. wykład dotyczący niezwykle aktualnego problemu, jakim staje się trądzik ludzi dorosłych – informuje Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Będzie się działo

W piątek po zakończeniu sesji prezes SLDE zaprasza na wielką fetę z okazji jubileuszowego dwudziestego kongresu. Będzie tort oraz szampan dla wszystkich. Od 20.00 rozpocznie się impreza w hotelowym klubie Zazen w Double Tree by Hilton. – Ja nikogo nie wypuszczę, będą drzwi zamknięte chyba – żartuje Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Natomiast w sobotę planowana jest wielka złota gala, z orkiestrą i wieloma atrakcjami w hotelu Victoria. Tradycyjnie odbędzie się wręczenie nagród „Perły Dermatologii Estetycznej”. Pojawią się też elementy sentymantalne i wspomnieniowe.

Mamy zdjęcia sprzed lat. Będzie też film poświęcony historii SLDE – cieszy się Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Program imprezy jest napięty. Będzie się działo – zapewnia.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>