Cenię urządzenia i technologie, które są nieinwazyjne, łączą w sobie różne możliwości, a dodatkowo pozwalają osiągnąć rezultaty porównywalne z zabiegiem chirurgicznym – mówi Jolanta Jakubowska, doświadczona chirurg, urolog, praktykująca medycynę estetyczną w swoim gabinecie w Bielsko-Białej
– Coraz więcej pacjentów szuka zabiegów, pozwalających na kształtowanie sylwetki?
Jolanta Jakubowska: – Rosnąca dostępność i akceptacja zabiegów powoduje, że medycyna estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Producenci sprzętu wychodzą temu zjawisku naprzeciw, oferując coraz nowsze technologie – w większości przypadków są one nieinwazyjne, albo inwazyjność jest na tyle niewielka, że nie niosą ze sobą ryzyka powikłań pooperacyjnych, czy konieczności długotrwałej rekonwalescencji.
Coraz bogatsza oferta sprzętu pozwala nam lekarzom na dobranie odpowiedniej procedury do potrzeb pacjenta także, jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki. Szeroka dostępność medycyny estetycznej powoduje, że coraz więcej kobiet i mężczyzn korzysta z jej dobrodziejstw.
– W medycynie estetycznej pojawiły się w ostatnich latach różne technologie, które pozwalają na niwelowanie miejscowej tkanki tłuszczowej i poprawę jakości skóry. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na kształtowanie sylwetki stosowane w pani praktyce?
– Bardzo sobie cenię urządzenia i technologie, które są nieinwazyjne, łączą w sobie różne możliwości, a dodatkowo pozwalają osiągnąć rezultaty porównywalne z zabiegiem chirurgicznym. Takim urządzeniem jest np. FusioMed Crioliposculpt, który wyposażony jest w system, aż 4 głowic o rozmiarze uniwersalnym, przeznaczonych do kriolipolizy. Jedną z tych głowic można zastąpić dwiema mniejszymi umożliwiającymi pracę z niewielkimi obszarami zabiegowymi, jak podbródek czy skora wokół kolan, ramion, pleców.
Zabieg opiera się poddawaniu lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej emisji niskiej temperatury w przedziale -10 C, kontrolowanej przez inteligentny system urządzenia. Dodatkowo mamy do dyspozycji regulowane vacuum umożliwiające bezpieczną i efektywną prace z różnymi obszarami zabiegowymi. Po zabiegu zamrażania, komórki tłuszczowe zaczynają proces zwany apoptozą, który wprowadza je w naturalną śmierć fizjologiczną.
Następnie organizm sam pozbywa się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Ponadto, warto podkreślić iż procedura technologii kriolipolizy jako jedyna na rynku estetycznym wyposażona jest w jednoczesną emisję elektrostymulacji o rożnych częstotliwościach prądu, warunkujących właściwości lipolityczne, ujędrniające, drenujące czy stymulujące mięśnie.
Dodatkowo elektrostymulacja zwiększa skuteczność procesu chłodzenia, na którym opiera się zjawisko kriolipolizy. I tak właśnie skonstruowana synergia zapewnia spektakularną eliminację miejscowej otyłości. Dzięki sile połączonych technologii przynosi ona efekty zbliżone do metod inwazyjnych, natomiast pacjent nie jest narażony na ryzyko powikłań.
– Jakich efektów zabiegu kształtowania sylwetki oczekują pacjenci, a jakie efekty można uzyskać?
– Według badań udostępnionych przez producenta we wszystkich przypadkach pacjentki zauważają zmniejszenie obwodów ciała. Średnie zmniejszenie obwodu uda w efekcie serii zabiegowej wynosiło np. 3,4 cm. Faktycznie mogę potwierdzić, że moje pacjentki także zauważają podobne efekty po tym zabiegu.
Procedura zabiegowa na ciało trwa około 60 minut, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Sugerowana liczba sesji zabiegowych zależy od indywidualnych cech pacjenta. Zazwyczaj dla stabilnie trwałych efektów zaleca się serię 1-3 zabiegów co 2-4 tygodnie. Co ważne ten zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji czyli już bezpośrednio po zabiegu, pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych czynności.
– Jakie są przeciwwskazania dla tego rodzaju zabiegów zabiegów?
– Generalnymi przeciwwskazaniami do zabiegów FusioMed Crioliposculpt na ciało są choroby autoimmunologiczne, rozrusznik serca, metalowe implanty, ciąża oraz okres karmienia piersią, zaburzenia onkologiczne oraz do 5 lat po jego zakończeniu.
FusioMed Crioliposculpt jest metodą o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Aparat posiada też certyfikat potwierdzający zgodność z europejskimi normami dla urządzeń elektromedycznych.
Źródło: Biotec