W styczniu odbyła się konferencja prasowa, na której Croma Pharma Polska zaprezentowała nowy preparat biostymulacyjny na bazie polimeryzowanych polinukleotydów. Produkt ma się wpisywać w oczekiwania pacjentów, które zidentyfikowano na podstawie badań przeprowadzonych przez ICAN Institute
W trakcie spotkania w stołecznym jazz klubie Jassmine (25.01) eksperci Croma, przedstawiali nowy biostymulator o nazwie Juvenus. To produkt na bazie polimeryzowanych polinukleotydów, który poprzez silną stymulację poprawia elastyczność i napięcie skóry, głęboko nawilża, zagęszcza i regeneruje skórę.
Oczekiwania pacjentów
ICAN Institute na zlecenie Croma Pharma Polska przeprowadził badanie rynku mające na celu sprawdzenie zachowania pacjentów w pandemii. Jak pokazuje badanie, pandemia nie zahamowała chęci do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej.
Okazało się, że 59 proc. pacjentów medycyny estetycznej deklaruje większą dbałość o dobrostan swojej skóry. Z badań wynikło również, że 41 proc. pacjentów spędza więcej czasu „przed lustrem”, dbając o urodę. Co ciekawe 40 proc. deklaruje, że wydaje więcej na kosmetyki.
Warto też wspomnieć, że według badań siłą napędzającą popyt na zabiegi estetyczne są pacjenci w wieku 25 – 35 lat. Są to głównie kobiety ze średnim i wyższym wykształceniem. Co więcej wiele wskazuje na to, że zainteresowanie usługami z zakresu medycyny estetycznej rośnie i to także w mniejszych miastach.
Według ekspertów Croma trendem silnie zarysowującym się na rynku jest “naturalne piękno”. Co kryje się pod tym hasłem? Potrzeba wyglądania lepiej, młodziej, bardziej świeżo a jednocześnie całkowicie naturalnie.
Naprzeciw oczekiwaniom
Croma Pharma, wprowadzając na rynek nowy preparat iniekcyjny, wyszła naprzeciw tym właśnie oczekiwaniom pacjentów gabinetów estetycznych. W rezultacie powstał nowy biostymulator. Juvenus to elastyczny, bezbarwny i wchłanialny żel na bazie polimeryzowanych polinukleotydów.
Jak się dowiedzieliśmy występuje w dwóch stężeniach: „medium” (20 mg/ml), które ma poprawiać elastyczność skóry i zwalczać pierwsze oznaki starzenia oraz „strong” (25mg/ml), które dodatkowo posiada właściwości napinające skórę.
Zarejestrowane wskazania do zabiegu Juvenus to: – skóra odwodniona; – skóra ze zmarszczkami; – oznaki fotostarzenia; – utrata elastyczności skóry. Po serii zabiegów pacjent może oczekiwać silnej stymulacji fibroblastów, co prowadzi do procesów regeneracyjnych. Do oczekiwanych efektów zabiegu należy też poprawa elastyczności i napięcia skóry oraz jej głębokie zagęszczenia i nawilżenie.
Jak się dowiadujemy nowy biostymulator ma dosyć szeroki zakres zastosowań. W stężeniu “medium” można go wykorzystać do niwelowania powierzchownych zmarszczek wokół ust, czy na policzkach. Przyda się też np. do niwelowania małych i średnich blizn zanikowych. Można też dzięki serii zabiegów poprawić jędrność skóry i redukować zmarszczki szyi i dekoltu. Dodatkowo w stężeniu “strong” może okazać się skuteczny w zabiegu w okolicy bruzdy nosowo wargowej, czy na powierzchni grzbietowej rąk. Możliwe jest też traktowanie preparatem większych obszarów skóry np. na brzuchu, udach, czy pośladkach.
Nacisk na bezpieczeństwo
Producent zapewnia, że polinukleotydy zawarte w preparacie Juvenus są wyodrębnione i oczyszczone w wysokiej temperaturze. Eksperci tłumaczą, że procedura ta pozwala na odzyskanie ponad 95 proc. czystej substancji czynnej z inaktywowanymi białkami i peptydami, co ma gwarantować bezpieczeństwo produktu, brak niedostatecznej lub nadmiernej reakcji układu immunologicznego.
Jak podkreśla Croma Pharma szczególne znaczenie ma źródło surowca, bo gamety pochodzenia rybiego są najbardziej odpowiednimi komórkami do dostarczania wysoce oczyszczonego DNA bez ryzyka zanieczyszczeń takich jak peptydy, białka i lipidy, które mogą pozostać w przypadku komórek somatycznych.
Źródło: Croma Pharma Polska
(na zdjeciu: Monika Goździalska, prof. Wioletta Barańska-Rybak, dr n. med. Agnieszka Surowiecka, Katarzyna Potocka (Croma), dr Iwona Marycz-Langner, Marzena Piwowarska (Croma))