Myślę, że będzie to urządzenie, które zrewolucjonizuje rynek medycyny estetycznej w Polsce – mówił Sławomir Sobusiak, dyrektor zarządzający BTL Polska, podczas gali 15-lecia tej firmy, która odbyła się pod koniec września w Warszawie. Zaraz potem na początku października innowacyjny laser był prezentowany szerokiej publiczności podczas XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Uroczysta gala BTL z okazji 15-lecia działania firmy w Polsce odbyła się 28 września w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Co warte podkreślania na świecie marka funkcjonuje już od 25 lat.
Jak informują organizatorzy w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 dziennikarzy i wiele rozpoznawalnych osób w tym m. in.: Agnieszka Włodarczyk, Małgorzata Królikowska, Olga Bończyk, Olga Gintrowska, Marta Kuligowska, Beata Sadowska, Agnieszka Jastrzębska, Lidia Kalita, Olga Borys, Monika Zamachowska, Lidia Popiel, Olga Ciejek, Hanna Bakuła, Magda Modra, Kacper Krupski.
Podczas gali Sławomir Sobusiak zaprezentował laser Fotona Star Walker. – Ultrawydajny system laserowy Pico-Nano-KTP do zastosowania w medycynie oraz medycynie estetycznej – informował.
Zauważona premiera
Na pojawienie się technologii laserowej, która łączy w sobie wiele możliwości zabiegowych zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej przed XVII Międzynarodowym Kongresem Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie (6-8.10.2017 r.) doktor Piotr Sznelewski. – Powstał pierwszy laser na świecie, który łączy w sobie technologie piko nano i milisekundową – mówił członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
– Może on służyć zarówno do usuwania tatuaży, redukcji przebarwień, jak i zmian naczyniowych – tłumaczył doktor Sznelewski, podkreślając, że ta innowacyjna technologia będzie miała swoją europejską premierę podczas kongresu.
Warto dodać, że Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie to jedno z większych tego typu wydarzeń w Europie. Nowe rozwiązania i tematy tam prezentowane nierzadko wyznaczają kierunek rozwoju medycyny estetycznej w Polsce na najbliższy czas.
– Myślę, że będzie to urządzenie, które zrewolucjonizuje rynek medycyny estetycznej. Zmieni podejście do zabiegów takich jak usuwanie tatuaży, redukcja przebarwień i cały szereg innych popularnych w gabinetach procedur laserowych – mówił podczas gali 28 września Sławomir Sobusiak.
Wiele w jednym
W zależności od rodzaju i mocy emitowanego światła lasery mają różnego rodzaju zastosowanie, głębokość i sposób działania. Jak tłumaczył Sławomir Sobusiak, żeby móc zaoferować pacjentowi bardzo szeroki wachlarz zabiegów, trzeba było mieć w gabinecie co najmniej kilka urządzań.
– Teraz to się zmieni i dzięki opracowanej przez nas technologii redukcja przebarwień, redukcja trądziku, odmładzanie skóry, zamykania naczyń, usuwanie owłosienia, usuwanie tatuażu, wszystko będzie można wykonać jednym systemem – przekonywał. Dodał, że nowy laser posiada 14 różnych typów pracy, w tym tryb frakcyjny, jest łatwy w obsłudze i przede wszystkim gwarantuje lekarzowi bezpieczeństwo zabiegowe.
– W zależności od zabiegu, jaki będzie chciał wykonać lekarz, czy to będzie usuwanie naczynek, czy tatuaży, czy epilacja, będzie to tylko kwestia dobrania właściwych parametrów zabiegowych – mówił Sławomir Sobusiak.
Zwracał uwagę, że np. w przypadku rozległych i kolorowych tatuaży lekarz musi dobierać odpowiedni rodzaj lasera, emitujący określoną długość fali do koloru barwnika, który chce usunąć. Jednym urządzeniem nie można było usunąć wszystkiego. – Teraz się to zmieniło – zapewniał.
Źródło: rynekestetyczny.pl/BTL