W poniedzałek (17 września) w “Klinice Ambroziak” w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której LEA Vivacy Laboratorium Estetyki przedstawiło nową kampanię, związaną z podnoszeniem świadomości bezpieczeństwa w obszarze medycyny estetycznej: “Style Your Age Safely”. Częścią kampanii, jest wdrożenie innowacyjnego systemu Vivacy Security, który umożliwia w prosty sposób weryfikację oryginalności produktów
Joanna Szendzielorz-Tajak, prezes Lea Vivacy oraz dermatolog Marcin Ambroziak podczas poniedziałkowej konferencji (17.09) podkreślali korzyści jakie wynikają z wprowadzonego systemu bezpieczeństwa Vivacy Security. Pozwala on zweryfikować autentyczność produktu po prostu za pomocą darmowej aplikacji w smartfonie (aplikacja My Vivacy).
Kontrola autentyczności
– Już nie pewna partia produktów, ale każda strzykawka z preparatami z linii StylAge otrzymuje unikalny numer – podkreśla Joanna Szendzielorz-Tajak. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii RFID (Radiofrequency Identification) zarówno lekarz jak i pacjent mają pewność, że zabieg odbywa się najwyższej jakości preparatami o udowodnionej w badaniach klinicznych skuteczności i bezpieczeństwie.
Aplikacja pozwala na sprawdzenie takich danych jak numer produktu, data ważności, czy miejsce produkcji. Można też za jej pośrednictwem skontaktować się z producentem, czy też zapoznać z oficjalną informacją produktową. – To system innowacyjny na skalę światową jeżeli chodzi o branżę medycyny estetycznej i anti-aging – mówi prezes Lea Vivacy. Ten system pozwala też producentowi i dystrybutorowi na ustalenie, gdzie została dostarczona każda strzykawka. – Już niedługo takie będą wymogi nowego prawa unijnego – zauważa Jaonna Szendzielorz-Tajak.
W internecie można znaleźć różnego rodzaju produkty, często niewiadomego pochodzenia lub opatrzone etykietami znanych marek. Z badań przeprowadzonych w Zakładzie Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przez mgr Olgę Dębską i prof. Radosława Śpiewaka wynika, że na Allegro właściwie każdy ma dostęp do wypełniaczy tkankowych. W ciągu jednego miesiąca w 2013 r. 18 sprzedawców oferowało łącznie ponad 3700 opakowań wypełniaczy (głównie na bazie kwasu hialuronowego).
System prostej weryfikacji autentyczności produktów wprowadzony przez Lea Vivacy, pozwala lekarzowi a także pacjentowi uniknąć zagrożenia podania preparatu niewiadomego pochodzenia. To korzystne działanie zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa produktów, jak i wizerunku firmy.- Dla pacjenta to oznacza lepszy i bezpieczniejszy zabieg, dla lekarza gwarancję korzystania z wysokiej jakości produktu – mówi doktor Marcin Ambroziak.
Ergonomiczne i charakterystyczne strzykawki
Podczas poniedziałkowej konferencji zaprezentowano też innowacyjną i opatentowaną technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT, która powiązana jest z systemem kontroli autentyczności. Francuska firma Laboratoires Vivacy wprowadziła nowe strzykawki na rynek w tym roku. Polscy lekarze korzystali z nich jako jedni z pierwszych na świecie.
Strzykawki charakteryzują się ogromną dbałością o szczegóły, związane z wygodą ich używania. Powstał wyjątkowo ergonomiczny produkt, przy czym zaskakujący również orginalnym designem. Strzykawki zostały zaprojektowane w pięciu różnych kolorach, odpowiadających poszczególnym preparatom Stylage Vivacy, co poza uatrakcyjnieniem wyglądu, ułatwia również identyfikację produktu.
– Wydawałoby się, że to nic wielkiego: nowa strzykawka – mówi Marcin Ambroziak i dodaje, że tak naprawdę ta nowa strzykawka gwarantuje bezpieczeństwo, dzięki technologii identyfikacji oryginalności oraz dzięki wygodnej w użyciu konstrukcji. – Można się skupić na pacjencie a nie na strzykawce – zauważa lekarz.
Miejsce na palce w nowym produkcie odznacza się wklęsłą powierzchnią z uniesionymi krawędziami, co pozwala zapobiec ślizganiu się palców z powierzchni uchwytu. Powierzchnia tłoka została zwiększona o 80 proc. w porównaniu do tradycyjnej strzykawki. Lekarz może obsługiwać strzykawkę także wnętrzem dłoni, nie tylko kciukiem i ma wrażenie stosowania mniejszej siły podczas nacisku na tłok, co jest szczególne istotne podczas podawania produktów wolumetrycznych o dużej lepkości.
Źródło: Lea Vivacy/rynekestetyczny.pl