PTMEiAA: stawiamy na pozytywny przekaz

O listopadowym XXI Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, o planowanej kampanii edukacyjnej, o powikłaniach i nowej umiejętności lekarskiej opowiadają w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” członkowie zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Chirurg Waldemar Jankowiak, prezes PTMEiAA przekonuje, że Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to największa i najlepsza tego typu konferencja w Polsce. – Robimy wszystko, żeby tak było nadal – dodaje. Wydarzenie zaplanowano na trzy listopadowe dni od siedemnastego do dziewiętnastego. (Na zdjęciu: członkowie zarządu PTMEiAA Waldemar Jankowiak, Cezary Pszenny, Edyta Adamczyk-Kutera, Dorota Wydro, Warszawa 2023 r. Fot. PTMEiAA)

Warsztaty, zagraniczni wykładowcy, transmisje

Lekarz i dr n. ekonomicznych Dorota Wydro, która koordynuje organizację XXI Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, zapowiada uczestnictwo grupy ciekawych, zagranicznych wykładowców, którzy wystąpią na warszawskiej konferencji po raz pierwszy. – Przyjadą lekarze z Czech, związani z tamtejszym towarzystwem medycyny estetycznej. Swoim doświadczeniem podzielą się też eksperci z Grecji, Hiszpanii, czy z Włoch – mówi.

Jak informuje w piątek (17 listopada) na dwóch największych salach wykładowych będą się odbywały warsztaty firmowe. Pierwszego dnia od godziny 11.oo będą dla uczestników otwarte stoiska firmowe. Tego dnia nie będzie klasycznych wykładów. Z kolei sobota (18 listopada) będzie od rana dniem wykładowym. W niedzielę (19 listopada) prelekcje ekspertów zaczną się o godzinie 11.oo a stoiska firmowe będą do dyspozycji lekarzy już od 9.oo.

Od biznesu przez regenerację do powikłań

Jako pierwszą  w sobotę zaplanowano sesję biznesowo-prawną, którą otwiera ciekawy temat związany z “Raportem Rynku estetycznego 2023”. Wystąpienia w pierwszych dwóch blokach wykładowych będą transmitowane z dużej na małą salę.

Na kongresie będą sesje poświęcone tematom, które są teraz na fali, czyli biostymulatorom i medycynie regeneracyjnej – opowiada nam Dorota Wydro z zarządu PTMEiAA. – Nie może zabraknąć wykładów nt. toksyny botulinowej. Będzie blok tematyczny poświęcony w szczególności kobiecie. Planujemy jedną z moich ulubionych sesji: anti-aging. Omawiane będą też technologie, wykorzystywane w medycynie estetycznej – wymienia.

Podkreśla, że nie może zabraknąć też tematyki powikłań. – Już teraz mogę powiedzieć, że będą prezentowane m. in. szokujące przypadki powikłań po użyciu groźnych żeli do powiększania piersi – zapowiada.

Powikłania są niestety na czasie

Według Doroty Wydro w ostatnich latach wpływa do PTMEiAA wiele zapytań od poszkodowanych pacjentów. Zaznacza, że zgłaszane powikłania dotyczą zarówno zabiegów wykonywanych przez lekarzy, jak i kosmetologów, czy kosmetyczki.

Odpowiedzialni lekarze coraz częściej „naprawiają” uszkodzonych pacjentów. Dochodzi np. do przewlekłych stanów zapalnych, spowodowanych nieumiejętnymi iniekcjami z bliżej nieokreślonych materiałów. Zdarza się, że po pomoc zgłaszają się pacjenci trwale oszpeceni – opowiada nam Dorota Wydro.

Doktor Waldemar Jankowiak przyznaje, że rzeczywiście pojawia się sporo pacjentów z powikłaniami. – My jako towarzystwo nie mamy możliwości prowadzenia leczenia powikłań. Możemy pomóc znaleźć rozwiązanie, wskazać pacjentowi drogę – mówi prezes PTMEiAA.

Jak tłumaczy leczenie powikłań, szczególnie po osobach niebędących lekarzami, wiąże się ze specyficznym, zwiększonym ryzykiem dla pacjenta a także z niepewnością dla lekarza. – Na ogół tacy pacjenci nie dysponują dokumentacją medyczną, nie wiadomo co spowodowało u nich problemy – zaznacza i dodaje, że pomagający poszkodowanej osobie lekarz bierze na siebie dużą odpowiedzialność .

Pozytywna kampania edukacyjna

Warto przypomnieć, że organizacje lekarskie zrzeszone w koalicji chciałyby wspólnie zorganizować kampanię edukacyjną, promującą bezpieczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej…

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu “Rynku estetycznego”)

Źródło: “Rynek estetyczny”

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>