„Rynek estetyczny” dotarł do kancelarii, która zajmuje się odszkodowaniami dla polskich pacjentek w aferze z implantami piersi PIP – w numerze wywiad z prawnikiem. Rozmawiamy też z dr hab. Haliną Car nt. „botoksu”, czy z prezesem jednej z firm, zajmujących się estetycznym zastosowaniem nici. W artykułach eksperci opowiadają m. in. o zabiegach mezoterapii, czy laserowego usuwania tatuażu. Można się też dowiedzieć ile zarabia amerykański chirurg plastyczny. Magazyn można już kupić w EMPIKu.
3 tys. euro dla każdej z 1700 pacjentek, które uczestniczyły w postępowaniu przed francuskim sądem – takie odszkodowania już wypłacił TÜV Rheinland, instytucja, która certyfikowała wadliwe implanty, a to być może dopiero początek. Polki też mają szansę na pieniądze. W najnowszym numerze “Rynku estetycznego” można przeczytać wywiad z prawnikiem, który zajmuje się sprawą odszkodowań dla polskich pacjentek.
Ponadto w numerze zajmujemy się też, wzbudzającym spore emocje tematem kwalifikacji wymaganych do wykonywania zabiegów estetycznych. Piszemy m. in. o postępowaniu prowadzonym przez prokuraturę w Poznaniu ws. kosmetyczek, wykonujących iniekcje estetyczne. Oficjalne stanowisko ws. wykonywania lekarskich zabiegów estetycznych zajęła Naczelna Rada Lekarska, popierając przy tym całkowicie Polskie Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
“Botoks”, mezoterapia i okolica oka
Ciekawa jest również rozmowa z dr hab. Haliną Car, która jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie farmakologii klinicznej oraz kieruje Zakładem Farmakologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Poruszamy m. in. tematy związane z nowymi wskazaniami rejestracyjnymi dla preparatów toksyny botulinowej, działania tej popularnej w medycynie estetycznej substancji oraz jej nowatorskich zastosowań. Przeprowadziliśmy też wywiad ze znanym chirurgiem plastycznym dr Lubomirem Lembasem, który próbuje m. in. odpowiedzieć na niełatwe pytanie: czy lepsze są zabiegi małoinwazyjne, czy też operacje?
Piszemy też o jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej – czyli mezoterapii. W tekście korzystamy z doświadczeń włoskich ekspertów takich jak dr Lucio Tunesi, członek zarządu Włoskiego Towarzystwa Mezoterapii, czy dr Fulvio F. Tomaselli prezes Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Cennymi uwagami dzieli się z nami też dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).
Z kolei w temacie zabiegów w delikatnej okolicy oka korzystamy m. in. z opinii dr Andrzeja Ignaciuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czy dr Marii Noszczyk ze stołecznej placówki Melitus. O swoich doświadczeniach z procedurami w okolicy oka w naszym artykule opowiada też niemiecki ekspert dr Wolfganga Philipp-Dormston, którego wykład na ten temat zrobił w tym roku duże wrażenie na uczestnikach międzynarodowej konferencji organizowanej przez SLDE.
Lasery, ginekologia estetyczna i nici
W numerze nie mogło zabraknąć ciekawego tekstu na temat zabiegów laserowych. W artykule poświęconym usuwaniu tatuaży swoimi doświadczeniami dzielą się m. in. wybitni eksperci z Włoch dr Florian C. Heydecker, czy dr Nicola Zerbinatti, prof. Uniwersytetu Insubria w Varase.
Tematem, którego nie trzeba specjalnie reklamować, bo zyskuje ostatnio coraz większe zainteresowanie jest ginekologia estetyczna. W naszym materiale skorzystaliśmy z opinii lekarzy ze Szpitala Medicover w Warszawie. Przedstawiamy też informacje, którymi na konferencji prasowej podzielili się wybitnie eksperci: prof. Tomasz Paszkowski, który kieruje III Katedrą i Kliniką Ginekologii UM w Lublinie; prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, szefowa Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; dr n. med. Krzysztof Gojdź, założyciel Holistic Clinic.
Warto zwrócić uwagę na obszerny wywiad z Martą Orzełowską, prezesem Hilo Pharma, firmy, która wprowadza na polski rynek specjalne, rozpuszczalne nici w zastosowaniach estetycznych. Rozmowa nie skupia się na produktach, choć wiele ciekawych informacji na temat odmładzani nićmi można znaleźć. Poznajemy m. in. pogląd Pani prezes na rynek medycyny estetycznej w Polsce. Ciekawym finansowym tematem są też dane na temat zarobków chirurgów plastycznych. Można dowiedzieć się np. ile zarabia rocznie lekarz tej specjalności w USA i ilu przyjmuje pacjentów.
Rynek estetyczny w EMPIKu
Najnowsze wydanie „Rynku estetycznego” będzie już można kupić w salonach EMPIK w całej Polsce. Dystrybutor, spodziewając się sporego zainteresowania tytułem, zdecydował się na umieszczenie magazynu w około 180 dużych placówkach EMPIK na terenie całego kraju.
Ostatnio „Rynek estetyczny” cieszył się też dobrym przyjęciem na imprezach, które były objęte patronatem medialnym portalu rynekesteyczny.pl. Wśród nich było IX Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w Wiśle. Wydarzenie, które odbywało się w dniach 29 maja – 1 czerwca, przyciągnęło blisko 470 lekarzy z całej Polski.
Magazyn był obecny także na XIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) 7 i 8 czerwca. „Rynek estetyczny” pojawił się również na „Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Piersi” w Lublinie.
Obecnie trwają już prace nad kolejnym wydaniem „Rynku estetycznego”, w którym z pewnością nie zabraknie ciekawych wywiadów z kompetentnymi ekspertami, znaczącymi osobistościami świata medycyny estetycznej, ciekawostek rynkowych, czy praktycznych informacji na temat zabiegów i urządzeń, przydatnych zarówno dla profesjonalistów, jak i pacjentów.
Zapraszamy do PRENUMERATY
lub do salonów EMPIK
Daniel Mieczkowski
Źródło: www.rynekestetyczny.pl