Będziemy gościć na naszym kongresie wiele wybitnych osobowości z dziedziny estetyki lekarskiej z Europy i ze świata – zapewniała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) na konferencji prasowej, podczas której przedstawiła sylwetki dziesięciu zagranicznych gości, których doświadczenia mogą być – jej zdaniem – wyjątkowo cenne.
14 Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging będzie organizowany przez SLDE jak co roku w stołecznym Hotelu Marriott. Tym razem odbędzie się w terminie 8-10 marca. Organizatorzy spodziewają się, że znowu skupi ponad 1 tys. lekarzy. Gospodarzami spotkania będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska oraz wiceprezesi Stowarzyszenia dr Ewa Kaniowska i dr Kinga Nicer.
– Te trzy dni są dla Stowarzyszenia niezwykle ważne. Na kongresie lekarze otrzymują pewnego rodzaju podsumowanie technologii, technik i zabiegów pojawiających się w ciągu ostatnich 2-3 lat. Dowiadujemy się, czy pewne procedury, które były nowe sprawdziły się, tzn. czy prowadzą do dobrych wyników, czy można zminimalizować ryzyko skutków ubocznych, jak długo utrzymują się efekty – tłumaczyła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Dodała, że kongres dostarcza też wiedzy o pojawiających się nowościach.
Chirurg ze strzykawką
Dr Colette Carmen Camenisch ze Szwajcarii: – Jest chirurgiem plastykiem, a specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem wypełniaczy i toksyny botulinowej – zaczęła prezentację wybranych dziesięciu zagranicznych wykładowców dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Dr Camenisch ma ogromne doświadczenie i holistyczne podejście do problemu odmładzania – kontynuowała.
Według prezes SLDE, ponieważ dr Camenisch jest chirurgiem plastykiem, może porównywać efekty, które uzyskiwała operując skalpelem z tymi, które osiąga za pomocą metod małoinwazyjnych.
– To jest ciekawy wykład z punktu widzenia dermatologa estetycznego ze względu na prezentację możliwości zastosowania technik nieinwazyjnych, a także ciekawy z punktu widzenia chirurga plastyka, ponieważ może on rozważyć uzupełnienie swojej oferty operacyjnej o pewne techniki małoinwazyjne proponowane przez szwajcarskiego eksperta – wyjaśniała dr Cyrańska-Walkiewicz.
Jak mówiła doświadczony i ceniony lekarz dr Koenraad De Boulle z Belgii jest na kongresie długo oczekiwanym gościem. – Od wielu lat uczestniczy w badaniach naukowych, mających na celu weryfikowanie produktów i technik stosowanych w medycynie estetycznej – wyjaśniała.
Oko z Monte Carlo
Prezes jest zadowolona, że udało się zaprosić na kongres lekarza, którego wykład został bardzo pozytywnie przyjęty m. in. podczas ostatniej międzynarodowej konferencji w Monte Carlo. Chodzi o okulistę i chirurga doktora Philippe Berros z Francji, który za pomocą kwasu hialuronowego, igły i kaniuli wykonuje operacje na powiece, przy czym są to procedury małoinwazyjne.
– Pacjentka wchodzi na zabieg i wychodzi po 20 minutach a efekty, naszym zdaniem, są bardzo dobre i naturalne. Od lat staraliśmy się ściągnąć dr Berros na kongres i w tym roku się nam udało – opowiadała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Dr Ewa Kaniowska podkreślała, że z lekarskiego punktu widzenia okolica oka jest niezwykle trudna i zabiegowo niebezpieczna. Co więcej – jak tłumaczyła – jest to też obszar delikatny w którym łatwo np. o zasinienia po zabiegach. – Dzięki wykładom i konsultacjom z tak doświadczonymi osobami, jak dr Berros można zdobyć praktyczną wiedzę na temat technik zabiegowych w tej trudnej okolicy – mówiła dr Kaniowska
Dr Barbara Walkiweicz-Cyrańska poinformowała, że na kongresie będzie też obecny dr Eckart Haneke z Niemiec. – Dermatolog, światowej klasy ekspert w szczególności jeżeli chodzi o włosy, czy paznokcie, także specjalista w zakresie operacji czerniaka. Prowadzi wykłady na temat różnego rodzaju powikłań po zabiegach – prezentowała sylwetkę niemieckiego gościa.
Człowiek – instytucja
Z kolei dr Pierre Andre z Francji przedstawiony został przez dr Barbarę Walkiewicz-Cyrańską jako człowiek-instytucja, dermatolog, ekspert w zakresie medycyny anti-aging, współorganizator międzynarodowych kongresów dermatologii estetycznej w tym konferencji w Monte Carlo. Dodała, że francuski lekarz jest również współtwórcą Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii i Kosmetologii. – To osoba, której obecność świadczy o randze naszej konferencji – stwierdziła prezes SLDE.
Zwróciła uwagę także na młodego wykładowcę, Panią dermatolog z Niemiec – dr Tatianę Pavicic. Jak przekonywała dr Pavicic to osoba dynamiczna i choć młoda, to jednak posiadająca już duże doświadczenie w szczególności w technikach łączonych.
Z Brazylii przyjedzie na 14 Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging chirurg plastyczny dr Romulo Mene. Z informacji przekazanych podczas konferencji prasowej wynika, że jest to ekspert w zakresie medycyny anti-aging,właściciel znaczącej w Ameryce Południowej kliniki (Advanced Center for Skin Therapy w Rio de Janeiro) oraz twórca wielu estetycznych programów terapeutycznych.
– Cieszymy się też na obecność dr Catherine De Goursac z Francji, oraz dr Philippe Deprez z Hiszpanii, który tworzy techniki małoinwazyjne w oparciu o peelingi i mezoterpię – mówiła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Przedstawianie wybranych zagranicznych gości zakończyła na dr Ines Verner z Izraela, która jest ekspertem w dziedzinie starzenia się ust.
Rynek Estetyczny/Daniel Mieczkowski