O najciekawszych punktach programu XVI Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging (6-8 marca) opowiada w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), organizatora wydarzenia. – Będzie się działo – stwierdza.
Jak podkreśla dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska podczas każdego z trzech dni konferencji będzie miał miejsce tzw. Master Class Workshop. – Oznacza to, że codziennie w głównej sali wykładowej odbywać się będzie na żywo prezentacja zabiegu, wykonywana przez uznanego eksperta – informuje.
Kongres tradycyjnie już zlokalizowany jest w Warszawie w Hotelu Marriott. Zacznie się w piątek 6 marca i będzie trwał do niedzieli 8 marca. Zgromadzi jak zawsze liczne grono zarówno polskich, jak i międzynarodowych wykładowców – ekspertów w swoich dziedzinach. Organizatorzy spodziewają się też obecności ponad 1000 lekarzy dermatologów estetycznych. Portal i magazyn “Rynek estetyczny” jest patronem medialnym wydarzenia.
Ekspert od biostymulacji i nowy kolagen
Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska cieszy się, że udało się w tym roku zaprosić dr Ricardo Forte z Włoch, na którego organizatorzy czekali od kilku lat. – To dermatolog, który jest guru w tematyce biostymulatorów tkankowych – mówi nam prezes SLDE i informuje, że dr Forte będzie miał podczas konferencji trzy wykłady. Zaprezentuje m. in. porównanie efektów, jakie w tkankach wywołują różnego rodzaju biostymulatory.
– Jego wykłady podparte są materiałami naukowymi, badaniami histopatologicznymi, to są zawsze bardzo wartościowe wystąpienia. Doktor Forte poprowadzi też wykład demonstracyjny – opowiada nam dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Nie ukrywa, że liczy na ciekawy wykład dr Christophera Inglefielda z Wielkiej Brytanii, który pokaże nowy preparat kolagenowy. – Jestem ciekawa tego produktu. Jego premiera była niedawno w Paryżu. Rzeczywiście ta metoda jest wielce obiecująca – opowiada nasza rozmówczyni.
Jak ocenia wygląda na to, że nowy materiał na bazie kolageny da możliwość osiągania natychmiastowych efektów. – Robimy zabieg i widoczne zaraz po nim rezultaty utrzymują się – tłumaczy. Przypomina, że w przypadku kwasu hialuronowego lekarz musi przewidzieć w jaki sposób będzie on absorbował wodę. Przyznaje, że efekty długoterminowe czasami bywają trudne do precyzyjnego przewidzenia.
Kogo jeszcze warto posłuchać?
Zdaniem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej w sobotę warto zwrócić uwagę na wykład uznanego szwajcarskiego eksperta. Dr Jean-Hilaire Saurat wygłosi wykład: “Innowacyjne składniki aktywne w pielęgnacji cery trądzikowej. Skuteczne rozwiązanie dla skóry dojrzałej z trądzikiem”.
– Chciałabym zwrócić uwagę na wykład polskiego lekarza dr Grzegorza Herbingera – informuje nas prezes SLDE. Wiele mówi tytuł jego prelekcji: “Starzenie zapalne, jako proces wiążący zachodni styl życia z procesami starzenia i powstawania chorób przewlekłych”. – Wystąpienia, które miał wcześniej na ten temat były bardzo ciekawe – zauważa nasza rozmówczyni.
Cieszy się, że w tym roku znowu ma okazję gościć na kongresie dr Sandrine Sebban. Jej wykłady zawsze cieszą się dużym wzięciem. Tym razem ekspert z Francji opowie o przywracaniu harmonijnych proporcji dolnej części twarzy, z wykorzystaniem zaawansowanych zabiegów wolumetryczno-rekonstrukcyjnych.
– Polecam też temat roli nadwrażliwości pokarmowych w procesach, wpływających na starzenie się skóry – mówi nam dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Opowie o tym w niedzielę dr Mirosława Gałecka.
– To istotna kwestia. Nadwrażliwość na pewne produkty pokarmowe może objawiać się np. cellulitem, wiotkością skóry, stanami zapalnymi, trudno gojącym się trądzikiem. Zachęcam do zapoznania się z tą problematyką – radzi prezes SLDE i dodaje, że z wykładu dr Gałeckiej można wynieść wiele praktycznych wskazówek.
Porozmawiają o powikłaniach
Według dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej niezwykle istotną część kongresu stanowi cała sesja poświęcona powikłaniom. Jak tłumaczy specjalnie jest ona zaplanowana na niedzielę, na koniec kongresu, żeby po wysłuchaniu wielu niezwykle cennych informacji zachować pewien zdrowy dystans do nowości i nabrać pokory.
– Uważamy się, nie bez powodów, za dobrych lekarzy, jednak warto zwrócić uwagę też na fakt, że powikłań po zabiegach estetycznych statystycznie jest coraz więcej – zauważa prezes SLDE i apeluje: – Proszę w niedzielę nie uciekać, ale zostać na tą niezwykle istotną sesję. Proszę zwrócić uwagę, że nie kończymy późno. 15.00 do dobra godzina, żeby jeszcze zdążyć wrócić.
W tej ważnej sesji wykład będzie miał m. in. znany ekspert z Hiszpanii dr Philippe Deprez. Dr Ewa Kaniowska, wiceprezes SLDE, opowie o zastosowaniu słynnej hialuronidazy (enzymu, który rozkłada kwas hialuronowy) w leczeniu powikłań związanych z zastosowaniem preparatów z kwasem hialuronowym. Pojawią się też interesujące informacje na temat nici oraz wystąpienie na temat powikłań po wypełniaczach.
Loża ekspertów zaskoczy uczestników
Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska zapowiada, że w sobotę pojawi się nowy, dynamiczny punkt programu. Ma na myśli “Lożę ekspertów”.
– W takiej loży będzie zasiadać czterech lub pięciu lekarzy. Wśród nich będą się znajdować eksperci, specjalizujący się w różnego rodzaju zabiegach np. chirurg plastyk, dermatolog wykonujący zabiegi małoinwazyjne z wykorzystaniem wypełniaczy, toksyny botulinowej, czy nici oraz lekarz, zajmujący się procedurami z wykorzystaniem technologii laserowych, czy ultradźwiękowych. Osobom tym będą pokazywane slajdy z konkretnymi pacjentami – opowiada nam prezes SLDE.
Lekarze będą mieli kilka minut na to, żeby zaproponować odpowiednią terapię estetyczną dla osób, które zobaczą na slajdach. Opinie będą formułowane na żywo na sali wykładowej.
– Myślę, że będzie to będzie bardzo ciekawa i dynamiczna część konferencji – uważa dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Będą dwa spotkania w tego typu nowym formacie kongresowym w sobotę. Pierwsza „loża ekspertów” około godz. 11.30 będzie dotyczyła dolnej części twarzy, natomiast druga około godz. 15.15 będzie dyskusją wokół okolicy oczu.
Ciekawe informacje z firm
Na początek Kongresu w piątek (6 marca) będzie można zapoznać się z ciekawymi propozycjami wykładów firmowych. Zdaniem prezes SLDE warto zwrócić uwagę m. in. na wystąpienie włoskiej doktor Rossany Castallany na temat nowego zabiegu PRX-T 33, który jest innowacyjnym podejściem do rewitalizacji skóry. – Znany z peelingów kwas TCA w połączeniu z wodą utlenioną daje zupełnie nową jakość – stwierdza nasza rozmówczyni.
Wśród nowości, które mają być zaprezentowane w piątek dermatolog przyznaje, że czeka na zapowiadaną informację na temat nowego, trzyfazowego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego.
– Polecam piątkową demonstrację rewitalizacji okolicy oka, wykonywaną przez bardzo sprawną i uznaną ekspert ze Szwajcarii dr Marva Safa. Ma ona pokazać nową technikę wykonywania zabiegów w okolicy doliny łez – radzi dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Jej zdaniem ciekawy może być też wykład dr Ewy Kaniowskiej na temat wykorzystania nici Aptos. – Pokaże ona ten materiał ze strony mało znanej. Opowie o wykorzystaniu nici w korygowaniu np. okolic nosa, uszu – informuje.
Gala: będzie się działo
Podczas gali wręczone zostaną “Perły Dermatologii estetycznej 2014”, czyli nagrody dla produktów, które wygrały w głosowaniu dermatologów estetycznych. Gala tradycyjnie odbędzie się w stołecznym Hotelu Victoria w sobotę (7 marca). – Mamy bardzo bogaty program artystyczny. Będzie wszystko: kule z tancerkami, divy, jazz, muzyka, taniec. Będzie się działo – zapowiada dr Barbara Walkiewicz Cyrańska.
Przypomina jednocześnie, że niezwykłym gościem honorowym Gali będzie Pani prezydentowa Kwaśniewska. Jej obecność wiąże się z akcją zbierania funduszy, które zostaną przekazane Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”.
W trakcie 3-dniowej konferencji w recepcji kongresowej można będzie nabyć losy – każdy o wartości 100 zł. Współpracujące ze Stowarzyszeniem firmy przygotowały dla uczestników Kongresu zestawy upominków. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na stypendia dla dzieci szczególnie uzdolnionych będące pod opieką Fundacji.
– Co ważne, każdy los wygrywa. W zależności od tego, co wylosujemy udajemy się do stoiska firmowego, gdzie zostanie nam wydana nagroda – tłumaczy prezes SLDE.
W trakcie Gali w sobotę 7 marca 2015 r. odbędzie się licytacja. Wylicytowane środki finansowe trafią na Fundusz Pomocy Młodym Talentom, który służy pomocą finansową i merytoryczną uczniom, których rodzin nie stać na finansowanie rozwoju uzdolnionego dziecka.
Źródło: www.rynekesetyczny.pl