W piątek 8 marca w Warszawie rozpoczął się XX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku umożliwia szerokiemu gronu lekarzy zapoznanie się z wiarygodnymi informacjami na temat nowych oraz już sprawdzonych metod stosowanych w estetyce lekarskiej
W tym roku do udziału w wydarzeniu zapisało się ponad 1000 lekarzy. Doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologi Estetycznej (SLDE) podkreślała, że jest to już dwudziesta edycja wydarzenia. – Z niektórymi lekarzami spotykamy się co roku przez 20 lat – mówiła. – Dziękujemy wszystkim, że do nas przyjeżdżacie i przyczyniacie się do tego, że kongres ma taki znaczący wymiar – witała zebranych.
Ewa Kaniowska, członek zarządu SLDE, zwracała uwagę, że dermatologia estetyczna 20 lat temu nie cieszyła się dużym poważaniem, ale to się zmieniło. – Kiedy zaczynałyśmy, nasza dyscyplina była nierzadko traktowana lekceważąco. Dziś witamy na kongresie przedstawicieli izby lekarskiej, profesorów. Dziękujemy – mówiła doktor Kaniowska podczas inauguracji kongresu, po której od razu rozpoczęły się pierwsze sesje, dotyczące aspektów prawnych i biznesowych prowadzenia gabinetu.
Panele eksperckie
Barbara Walkieiwcz-Cyrańska przybliżyła zebranym na sali plenarnej lekarzom program zaczynającej się konferencji. Zwracała uwagę, że po raz pierwszy zorganizowane zostały panele eksperckie. – Będą to kameralne spotkania seminaryjne z uznanymi lekarzami, podczas których będzie można liczyć na dyskusję i bezpośredni kontakt z wybitnymi praktykami – tłumaczyła prezes SLDE.
Podkreślała, że nie są to warsztaty sponsorowane przez jakąkolwiek firmę, ale oparte wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu specjalistów. Wśród prowadzących spotkania seminaryjne znajdą się m. in. tacy lekarze jak Maria Noszczyk, Bożena Jendrysik, Marcin Ambroziak, Maciej Rogala, czy Piotr Sznelewski.
W piątek (8.03) planowane są panele nt. powikłań, mezoterapii i nici. W sobotę (9.03) na tapecie znajdą się nowoczesne technologie i peelingi. W niedzielę (10.03) eksperci będą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z toksyną botulinową oraz wypełniaczami. Nie zabraknie też panelu dotyczącego aspektów prawnych prowadzenia gabinetu estetyki lekarskiej.
Specjalni goście
Sobota (9.03) zaczyna się od najważniejszej – zdaniem prezes SLDE – sesji: „Powikłania po zabiegach estetycznych i ich leczenie”. Ciekawie zapowiada się m. in. prezentacja, dotycząca praktycznej anatomii twarzy, prowadzonej przez specjalistę z Wielkiej Brytanii – doktora Dalvi Humzah. Odbędzie się pokaz obrazu 3D.
Barbara Walkiewicz-Cyrańska zwróciła uwagę na wykład gościa specjalnego kongresu – światowej sławy eksperta doktora Herve Raspaldo. – Jest to chirurg plastyczny z Nicei o bardzo bogatym doświadczeniu i ogromnej wiedzy anatomicznej – mówiła w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” prezes SLDE. Dodawała, że Francuz prowadzi pasjonujące pokazy i wykłady.
Jak się dowiedzieliśmy na kongresie będzie komentował nagrany wcześniej zabieg. – Zwróci uwagę na rolę gry światła i cienia na twarzy pacjenta. Opowie w jak sposób uwzględniać to zjawisko podczas planowania i wykonywania zabiegów estetycznych – zapowiadają organizatorzy. Wiele mówi tytuł jego wystąpienia: „Światło – cień, kontrast – iluzja: nowe spojrzenie na technikę wypełniaczy”.
Anti-aging i ginekologia estetyczna
Doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska zwróciła zebranym uwagę na niedzielną sesję dotyczącą problematyki medycyny anti-aging. Jak zapowiadają organizatorzy pojawi się m. in. wykładowca, który przeprowadził obleganą prezentację w zeszłym roku – kardiolog, endokrynolog doktor Dariusz Kałka z Wrocławia. Tym razem wystąpi z intrygującym wykładem: „Oskarżam Cię o łez strumnienie, osamotnienie, zdradę i gniew… testosteron”. – Będzie mówił o podejściu anti-aging dla mężczyzn – uchyla rąbka tajemnicy prezes SLDE.
Pojawią się ciekawe informacje np. na temat możliwych do wdrożenia działań w oparciu o badania genetyczne, prezentowany przed doktora Roberta Śmigielskiego. Prof. Halina Car przedstawi opatentowany program terapii przeciwstarzeniowej, oparty na jej dwudziestoletnim doświadczeniu. Będzie wykład na temat suplementów diety oraz na deser słynny prof. Zbigniew Lew-Starowicz spróbuje odpowiedzieć na pytanie: „Po co nam seks?”.
Kolejny niedzielny panel będzie poświęcony ginekologii plastycznej. – Trendy światowe wskazują na szybki rozwój tej dziedziny – zauważyła w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” prezes SLDE. W tej części konferencji wystąpi m. in. prof. Violetta Skrzypulec-Plinta z kontrowersyjnym wykładem zatytułowanym: „Czy nad ginekologią estetyczną zbierają się czarne chmury?”.
Atrakcje jubileuszowe
W piątek (8 marca) po zakończeniu sesji prezes SLDE zaprosiła na wielką fetę z okazji jubileuszowego dwudziestego kongresu. Będzie tort, szampan oraz fanfary dla wszystkich. Od 21.00 rozpocznie się impreza w hotelowym klubie Zazen w Double Tree by Hilton. – Ja nikogo nie wypuszczę, będą drzwi zamknięte chyba – żartowała Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Natomiast w sobotę planowana jest wielka złota gala, z orkiestrą i wieloma atrakcjami w hotelu Victoria. Tradycyjnie odbędzie się wręczenie nagród „Perły Dermatologii Estetycznej”. Pojawią się też elementy sentymantalne i wspomnieniowe.
– Mamy zdjęcia sprzed lat. Będzie też film poświęcony historii SLDE – cieszy się rozmawiając z nami Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Program imprezy jest napięty. Będzie się działo – zapewniała.
Źródło: rynekestetyczny.pl